Disparitia unui topic!

Nenea, Gigel mi-a furat lopoţica !

Moderator: Moderators

Post Reply
invizibil
Junior

Disparitia unui topic!

Post by invizibil » 09 Mar 2008, 12:07

Salutare!
Rog si eu un BA, SMOD sau MOD sa-mi explice cum de a disparut un topic deschis de mine la sectiunea General (acum 1 zi) in care aveam rugamintea de a mi se acorda un slot pe server.
Multumesc anticipat si sper sa nu dispara si acest topic precum precedentul.
Image
bufu
Suspect de spam

Re: Disparitia unui topic!

Post by bufu » 09 Mar 2008, 12:11

frate ai citit regulamentu ??? :mrgreen:
Image
"Frag Or Die Trying"
invizibil
Junior

Post by invizibil » 09 Mar 2008, 12:15

Pot spune ca da, l-am citit! dar nu vad ce legatura are regulamentul cu problema mea... #-offtopic
Image
bufu
Suspect de spam

Post by bufu » 09 Mar 2008, 12:20

- Administratorii ii alegem singuri, astfel ca nu avem nevoie de cereri de acces pe server si/sau forum.
si slotul este acces :wink:

siii.. nu ca mar deranja pe mine ca vei primi slot :wink: bft frate :wink: .. dar asta e regula. :roll:
Image
"Frag Or Die Trying"
Tornada
Retired - CS Staff Leaders

Post by Tornada » 09 Mar 2008, 12:24

data viitoare scrie si tu cu alta culoare....nu de alta dar poate din cauza asta a fost sters si acel topic ..pe motiv k au crezut k e gol :lol: :lol: :lol:
Image
invizibil
Junior

Post by invizibil » 09 Mar 2008, 12:28

ai si tu dreptatea ta... dar e aiurea... de unde sa stie cineva ca eu vreau slot daca eu nu zic nimic? e aberant... trebuie sa existe o sectiune cu anumiti pasi pe care sa-i urmezi pentru a ajunge la "destinatia" dorita. Asa pot considera cerere de acces cand vin cu un demo de admin codat... deoarece mi se da mie adminul celui prins cu coade (un mic exemplu de interpretare)

edit: pai atata timp cat am la dispozitie culori sau non-culori, nu vad de ce nu le-as folosi... si daca din acest motiv a fost sters topicul atunci acea persoana nu-si merita postul pe acest forum... demonstrand o neglijenta absurda.
Image
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 09 Mar 2008, 14:03

invizibil wrote:edit: pai atata timp cat am la dispozitie culori sau non-culori, nu vad de ce nu le-as folosi... si daca din acest motiv a fost sters topicul atunci acea persoana nu-si merita postul pe acest forum... demonstrand o neglijenta absurda.
Postul conta in:

Code: Select all

Titlu: cerere slot
Continut mesaj:  :) 
Regulament forum, disponibil la: http://forum.****.ro/viewtopic.php?f=1&t=207

Punctul 3, litera b contine:

b. Nu postati inutil replici scurte, gen "cool", "tare", "lol", "RTFM", etc. Deasemenea posturile ce constau doar in smile-uri, nu isi au rostul. 
Cat despre culori, inclin sa cred ca cei care intra pe acest forum au trecut de varsta in care incearcau sa "coloreze frumos" si text de culoare alba, pe fundal gri :shock: Incearca tu sa il citesti .

Daca vi cu demo de la cineva pe care l-ai prins codat, nu inseamna ca ti se acorda tie accesul lui. Au fost cateva cazuri exceptionale, insa nu e o practica cotidiana.

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
CS 1.6: cs.evosys.ro
bufu
Suspect de spam

Post by bufu » 09 Mar 2008, 16:00

mah vim.. aici
Daca vi cu demo de la cineva pe care l-ai prins codat, nu inseamna ca ti se acorda tie accesul lui.
tu il contrazici pe charlie..
Vezi admin codat, treci spectator bagi demo, apoi intri pe forum, spui ca ai acel demo, ni-l trimitzi...
Sau, potzi sa ii faci demo, cand esti tu mort si adminul e cu tine in echipa.

Daca ai dreptate, acel admin va avea adminul luat definitiv si va primi ban pe server, iar tu vei primi adminul sau, indiferent de admin!!!

Nu dorim admini Codatzi!!!

PS: nu vreu sa par nesimtit si sa zici ca te contrazic .. :cry: .. dar .. asta a spus charlie :mrgreen:
PS2: scz de offtopic :oops:
Image
"Frag Or Die Trying"
Charliee
Retired - CS Staff Leaders

Post by Charliee » 09 Mar 2008, 16:11

1. pei a prins vreun admin codat? daca da, sa vedem demo. altfel nu-i intzeleg sensu dezbaterii a ceace am zis eu.

2. daca primesti admin nu inseamna k o sa itzi si ramana. Acum ai admin, peste 2 minute potzi sa-l pierzi, in caz k nu respectzi regulamentul serverului
bufu
Suspect de spam

Post by bufu » 09 Mar 2008, 16:19

pai na zis nime ca a prins admin codat...
dar aratam diferentza dintre ce ai zis tu si ce a zis el :)
daca te deranjeaza postu ,stergel :mrgreen:
Image
"Frag Or Die Trying"
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 09 Mar 2008, 17:08

@bufu
Daca ai fi citit atent ce am scris ai fi inteles ca nu am contrazis pe nimeni.
Daca vi cu demo de la cineva pe care l-ai prins codat, nu inseamna ca ti se acorda tie accesul lui. Au fost cateva cazuri exceptionale, insa nu e o practica cotidiana.
(Acum se observa ?)

Daca ni se pare ca se pricepe, ii acordam o sansa. Daca o da in balarii, ii zboara accesul mai rpd decat la primit. Get the point now ?

Secundo: Cine joaca bine nu e obligatoriu sa stie sa foloseasca si accesul. Nu ai facut nici o afacere daca scapi de un admin care a cazut in cap si a intrat cu mai stiu eu ce cod pe server, dar totusi se descurca la partea de adminare, iar in locul lui vine altu care are impresia admin_fun <1|0> ii transforma pe toti CT in OZN`uri, toti Tero primesc tanculete, iar cand mori, te joci "Tzara, Tzara vrem ostasi".

Si inca ceva. Nu mai rupe fragmente de text, pe care ulterior sa le interpretezi, pentru ca iti poate da virgula. Citeste tot si dupa aia mediteaza la "ce a vrut asta sa spuna ?"

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
CS 1.6: cs.evosys.ro
Post Reply