Protect your Counter-Strike!

Ai de arătat un link, un program sau orice altceva care ar putea fi de ajutor şi altora ?
Share with us !

Moderator: Moderators

Post Reply
heatON
Junior

Protect your Counter-Strike!

Post by heatON » 13 May 2010, 22:28

Din experienta va spun chestiile astea. Am primit de curand pe un server, ma mira faptul, destul de populat si cunoscut (nu fac reclama), f**k off de la un admin abuzor.
Question: Ce este f**k off?
Answer: F**k off este un plugin folosit de o multime de servere care permit adminilor/ownerilor/administratorilor sa va distruga cfgurile, setarile, chiar si calculatorul ti-l pot distruge in cel mai rau caz.
Acest plugin a fost facut pentru pedepsirea cheaterilor dar din pacate unii abuzeaza de acest lucru.

Ce am patit eu: Am primit f**k off si in 2 secunde mi-a inchis jocul fara sa pot vedea numele celui ce mi-a dat. Cand am incercat sa ma reconectez prima data am primit mesajul de la steam "CS 1.6 is unawailable at the moment", deja stiam ca e de rau. Dupa 5 minute am reusit sa ma reconectez si ce sa vezi, cfgul era bulit rau, nu puteam selecta nimic pana am dat un reset la cfg. Dupa aceea toate setarile au fost date la 0, ceea ce m-a enervat si l-am redownloadat.

Am sa postez niste tutoriale:

#1: Cum sa iti protejezi cfgul.
Pentru a evita distrugerea cfgului trebuie sa-l setati doar read only.
Cum faceti asta:
1.Mergeti in folderul jocului
-Steam: My computer-> Program Files-> Steam-> steamapps-> usernameul tau-> counter-strike-> cstrike-> config.cfg
-Non-steam: My computer-> Partitia D://E://etc. -> Folderul cs-> cstrike-> config.cfg
2.Setarea "Read Only"
-Dati Right Click pe config-> Properties -> La bara "Attributes" bifati "Read Only" si dati ok.

#2: Unii admini iti schimba nickul in unele funny sa te umileasca/sa-ti faca glume/etc.
-Puteti sa faceti ca numele sa nu mai poata fi schimbat nici de admini nici chiar de tine.
Cum faceti asta:
-Adaugati in configul vostru linia:
alias "name" "say Name_Change_Disabled"
-Asa o sa va schimbati numele doar din config iar daca folositi in consola "name ~~~" va aparea "Name_Change_Disabled"

#3: Dezactivarea unor functii care fiind modificate de admini la voi in computer va pot strica distractia
Cum evitati asta:
-Adaugati in configul vostru liniile:

alias "fps_max" "say fps_max_DISABLED"
alias "quit" "say QUIT_GAME_DISABLED"
alias "quit prompt" "say QUIT_GAME2_DISABLED"
alias "cl_cmdrate" "say RATE_SET_DISABLED"
alias "kill" "say suicide_DISABLED"

-Dupa cum vedeti acestea dezactiveaza functiile "kill" "quit" etc care pot fi executate de admini in consola voastra.

In curand voi mai posta si altele pana atunci va doresc succes ;).
Image
SnakEffect
Incepator

Re: Protect your Counter-Strike!

Post by SnakEffect » 15 May 2010, 16:41

Bravo! Aveam nevoie de lucruri de genul asta! Multumesc! De aliase nu am mai auzit, dar daca functioneaza cum spui tu ar fi genial, in schimb de read-only la fisiere am mai auzit.
Bafta! (si mai posteaza curiozitati d-astea)
Image
iliescu
Junior

Post by iliescu » 15 May 2010, 19:56

merci heaton. chiar nu stiam de faza asta cu alias-ul.
URSS * Boris
Nou Venit

Post by URSS * Boris » 09 Jun 2010, 19:15

Ms , niste setari foarte utile. #-yahoo
Image
Image
You know what pisses me off? People who point at the wrist when asking the time, i know where my watch is buddy where the f**k is yours? I mean do I point at my crotch when I ask where the bathroom is??
Post Reply