Fan startcraft ?

Jocuri PC sau console. Noutăţi, sfaturi, întrebări, sperăm că şi răspunsuri ...

Moderator: Moderators

vim
Mini tehnicus

Fan startcraft ?

Post by vim » 07 Jul 2009, 22:31

Atunci vei fi dezamagit sa afli ca Blizzard a decis sa nu includa in noul Starcraft 2 posibilitatea de a se juca in LAN, din cauza pirateriei.
Noul Starcraft 2 va putea fi jucat multiplayer exlusiv pe battle.net

Sursa: realitatea.net

Avem ceva fani Starcraft printre noi ?

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
CS 1.6: cs.evosys.ro
Claya
Membru activ

Re: Fan startcraft ?

Post by Claya » 08 Jul 2009, 00:40

Au facut ce #-angry ?? Pai cum domn'le sa faci asa ceva ??
Si din cate stiu eu Starcraftul a ajus sa fie atat de cunoscut chiar din cauza pirateriei. Bai ce mentalitate au astia de la blizz :shock: doar nu vor sa creada ca excluzand LAN-ul, se va reduce pirateria.
Asta e prostie dusa la extrem. La cati fani a adunat blizz cu jocul asta, de-a lungul anilor... pana si bunica-mea a auzit de Starcraft #-drama
Maniacii din Korea au transformat StarCraft-ul in sport national, pentru numele lu Dumnezeu :))
Parerea mea ? Parerea mea e ca au stricat jocul, asta au facut... huuu !!!! #-fist
Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.
Image
gMrrr
Happy Camper

Post by gMrrr » 08 Jul 2009, 01:09

totul se reduce la bani.
Blizz.. ei pierd bani seriosi daca nu se cumpara jocul. Ai dreptate in legatura cu felul in care s-a facut starcraft-ul cunoscut...
insa cine vrea sa joace sa cumpere licenta, mi se pare foarte normal...
si apropo, e fain tare pe battle.net
merita jucat sincer
hurry to meet death or you place will be taken
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 08 Jul 2009, 01:27

Banii pierduti cu acest joc este destul de infim raportat la ce venituri aduna aceasta firma din World of Warcraft de exemplu.

Nu stiu cat de multi bani au investit ei in versiunea 2 a acestui joc, insa luand in calcul faptul ca lansarea lui Starcraft 2 a fost amanata de cateva ori din cauza lipsei de programatori, care erau realocati catre proiectul World of Warcraft, inclin sa cred ca Starcraft`ul nu mai e printre primele prioritati ale celor de la Blizzard.
Dealtfel chiar Michael Morhaime, co-founder-ul Blizzard a declarat la un moment dat ca atentia dezvoltatorilor de la Blizzard va fi captata de Starcraft, intr`o perioada de liniste a proiectului WoW.

Starcraft 2 mie imi lasa impresia de un joc pregatit sub deviza "le-am promis ca o sa apara, hai sa il terminam dracu mai repede si sa il lansam", iar sfarsitul proiectului nu cred ca e departe.

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
CS 1.6: cs.evosys.ro
Claya
Membru activ

Post by Claya » 08 Jul 2009, 05:55

Apoi... au lungit si lansarea destul de bine, tinand cont ca primul joc din serie a aparut acum mai bine de 11 ani :| Jeeezzzz !!!!
De Duke Nuke Forever nu mai zic nimic, mi-e si teama sa intreb cand o sa vada si ala lumina zilei... asta e, s-au dus vremurile alea cand ieseau jocuri bune pe portile Blizz
Acum totul tine de bani... dupa ce sa termini seria (si anume starcraft, duke, diablo) cand stai cu fundul pe o mina de aur (si anume WoW).
Tare sunt curios sa vad cum va fi Starcraft 2, si Diablo 3, ca pe Duke sigur nu-l apuc in viata asta :roll:
Image
mtF.Amin
Happy Camper

Post by mtF.Amin » 22 Jul 2009, 21:36

De 11 ani jocul si inca se mai joaca...
Parerea mea e ca Star Craft 2 "seamana" prea mult cu Warcraft 3. Exact cum spunea si vim, au promis ca scot partea a adoua si asa au facut iar rezultatul vorbeste de la sine...

Pentru cei care vor sa urmareasca ESL TV. Au transmisiuni in direct de la Major Series.
Image
Image
hG.KID
Suspect de spam

Post by hG.KID » 19 Nov 2009, 17:06

Da stiu mTf.amin si acuma se joaca StarCraft (expansion).Si eu il joc pe Garena.Si abia astept sa apara StarCraft 2 :)
Image
swamy^
Suspect de spam

Post by swamy^ » 19 Nov 2009, 17:07

StarCraft 2 nu ii aparut inca din cate stiu eu. Sau poate ma insel, dar daca aparea sigur il vedeam pe ceva tracker.
Image
Image
hG.KID
Suspect de spam

Post by hG.KID » 20 Nov 2009, 06:32

A aparut doar StarCraft ghost,din cate stiu eu si acela nu pare a fi stralucit.Ca asa stiu ca in joc esti doar un ghost de la terran si is tot felul de misiuni.Mie unul nu mi-l place.
Image
hG.KID
Suspect de spam

Post by hG.KID » 24 Nov 2009, 18:07

Am gasit si eu pe Google ceva despre StarCraft 2

StarCraft II continues the epic saga of the Protoss, Terran, and Zerg. These three distinct and powerful races will clash once again in the fast-paced real-time strategy sequel to the legendary original, StarCraft. Legions of veteran, upgraded, and brand-new unit types will do battle across the galaxy, as each faction struggles for survival.

Featuring a unique single-player campaign that picks up where StarCraft: Brood War left off, StarCraft II will present a cast of new heroes and familiar faces in an edgy sci-fi story filled with adventure and intrigue. In addition, Blizzard will again offer unparalleled online play through Battle.net, the company’s world-renowned gaming service, with several enhancements and new features to make StarCraft II the ultimate competitive real-time strategy game.

Features:

* Fast-paced, hard-hitting, tightly balanced competitive real-time strategy gameplay that recaptures and improves on the magic of the original game

* Three completely distinct races: Protoss, Terran, and Zerg

* New units and gameplay mechanics further distinguish each race

* Groundbreaking single-player “story-mode” campaign

* Vibrant new 3D-graphics engine with support for dazzling visual effects and massive unit and army sizes

* Full multiplayer support, with new competitive features and matchmaking utilities available through Battle.net

* Full map-making and scripting tools to give players incredible freedom in customizing and personalizing their gameplay experience
Image
Claya
Membru activ

Post by Claya » 25 Nov 2009, 00:06

Bine, bine... dar eu vreau sa-l joc odata #-runhils
Blizzard... ce faci cu StraCraftu' nostru ? #-fist
Image
hG.KID
Suspect de spam

Post by hG.KID » 26 Nov 2009, 13:07

Si inca o chestie,am aflat ca in anul 2012 sau 2011 va aparea filmul StarCraft :)
Image
tynutu
Vorbaret

Post by tynutu » 19 Apr 2010, 01:34

naspa de Starcraft2 sa nu se joace in lan:O:O:
eu , usorrr si ungur periculos(mai nou rotring) ne cam pierdem timpu pe la brood!:D ne place destul de mult , pe ro battle ne jucam:D
hG.KID
Suspect de spam

Post by hG.KID » 19 Apr 2010, 15:53

tynutu wrote:naspa de Starcraft2 sa nu se joace in lan:O:O:
eu , usorrr si ungur periculos(mai nou rotring) ne cam pierdem timpu pe la brood!:D ne place destul de mult , pe ro battle ne jucam:D
tre sa va pierdeti timpu si q mine odata :>
si pe garena se poate juca :D
Image
SnakEffect
Incepator

Post by SnakEffect » 19 Apr 2010, 23:05

Starcraft 2 a aparut pe Filelist(daca are cineva cont pe acest torrent), problema e ca se poate juca doar pe o harta si cu rasa random(adica daca nu pica ce rasa vrei dai restart pana iti vine ce vrei tu :)) ).
Eu mi-am facut cont pe Blizzard acu cateva luni iar zilele trecute, am primit un mail in care spune ca pot beneficia de BETA-ul jocului care se poate juca doar online. Cum eu am jucat versiunea de pe filelist si nu prea am fost incantat de noile "briz-brizuri" (+ca nu prea ma tine PC-ul de un asa joc) am cedat mail-ul alaturi de contul de la Blizzard unui coleg care era foarte incantat sa vada cum este. Lafel ca mine, s-a distrat 2-3 zile cu el dupa care l-a lasat intr-un colt intunecos al desktop-ului. Astfel ajung la concluzia lui vim, si anume ca jocu e scos doar pentru ca au promis, iar ignoranta celor de la blizzard au facut ca StarCraft 2 sa fie incomparabil mai prost proiectat pentru generatia asta decat a fost StarCraft pentru generatia lui.
Image
Post Reply