WoW Server ? Any nice WoW server ?

Jocuri PC sau console. Noutăţi, sfaturi, întrebări, sperăm că şi răspunsuri ...

Moderator: Moderators

DEViANT
Above You

Re: WoW Server ? Any nice WoW server ?

Post by DEViANT » 29 Jun 2009, 01:13

vim wrote:Inca un server ar insemna inca un sistem dedicat pentru asa ceva si mai multa munca decat este depusa acum si pentru ce ?
Sa mai fie doar un "link" pe site cu "server wow", pe care or sa se adune doar cateva zeci de persoane doar in weekend ?

Nu mersi!
Un server de cs este de ajuns si luand in calcul interesul aratat de unii dintre admini in momentele grele prin care a trecut server`ul, in viitorul nu foarte indepartat nu intrevad decat 2 variante:
  1. Adminii "lasatori" ne vor parasi fortat, in ciuda la ce au facut in trecut pentru server. Desi le suntem recunoscatori, nu putem supravietui in prezent cu amintiri din trecut (lasa`l ma ca ne`a ajutat acum 1 an).
  2. Ma retrag din administrarea serverului definitiv.
O sa mai astept o perioada sa vad cum decurg lucrurile, iar daca nu se inbunatateste nimic, in loc de deschiderea unui nou server, este foarte posibil sa fie inchis si cel actual.
ok, nu am vrut sa te supar si chiar de aceea la celalalt post al meu am scris ca este o parere personala si nu trebuie luata in nume de rau...
nu vreau sa supar pe nimeni :)
EvoSys Addicted
(sica)
Retired - CS Staff Leaders

Post by (sica) » 29 Jun 2009, 08:01

Elgi aici cred ca te inseli...atata timp cat vim doreste sa se ocupe de server, el va exista, cand renunta el nu mai exista cs.evosys.ro
Image
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 29 Jun 2009, 13:23

@elgi
Eu nu sunt platit pentru a intretine acest server sau pentru a dezvolta geronimo. Asta este munca benevola si decizia este a mea daca o fac sau nu.
Singurul meu sef este patronul si nu`mi poate impune sa fac ceva pentru care nu sunt platit.

Cat despre inchiderea server`ului daca plec eu nu stiu daca se va intampla. Exista si posibilitatea sa imi ia locul altcineva, desi nu stiu cine ar putea fi.
Singura diferenta daca eu m`as retrage este ca dezvoltarea geronimo ar inceta, iar pe servere (evo1 + evo2) s`ar folosi amxmodx simplu.

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
CS 1.6: cs.evosys.ro
aiurEah
Suspect de spam

Post by aiurEah » 30 Jun 2009, 03:57

mie sincer mi-ar parea foarte rau sa se inchida da cum zici u decizia ii a ta.... eu vreau sa ajut cat pot,cu ce pot si..... nu am stiut ca se pot tine redirecturi si aici, pe evo2 am tinut.. eu am clicknet de acolo admini mi-or zis ca tin degeaba alti cai bn acuma nus o sa incerc sa tin si aici daca pot sa ajut o voi face.... pana atunci trb sa caut pe forum sa downloadez redirectu pt srv asta

:( eu nu am stiut ca u esti platit sa ti srv de cs.... eu credeam ca ii doar asa pt a ne juca noi acuma vad dc te implici asa mult si vrei ca totu sa fie bine
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 30 Jun 2009, 11:19

aiurEah wrote: :( eu nu am stiut ca u esti platit sa ti srv de cs.... eu credeam ca ii doar asa pt a ne juca noi acuma vad dc te implici asa mult si vrei ca totu sa fie bine
Daca citeai postul meu precedent mai cu atentie, observai ca am si spus ca NU sunt platit pentru munca depusa cu acest server si server`ul nu este hostat de mine, pe pc`ul de langa aragaz.

Tot ceea ce am facut si fac, este din placere, dar cand gasesti serverul gol zile la rand sau cu maxim 10 jucatori pe el, parca iti dispare si placerea.
Ziua de ieri ne`a dovedit ca o mobilizare a catorva admini, a reusit sa tina serverul full o perioada, ceea ce este un pas inainte.

Cat despre redirecturile de pe clicknet, atata vreme cat ai ip rutabil poti tine linistit si redirecturi. IP-ul dinamic te dezavantajeaza doar prin simplul fapt ca trebuie sa reconfigurezi redirectul, modificand ip-ul la fiecare reconectare la internet.

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
CS 1.6: cs.evosys.ro
aiurEah
Suspect de spam

Post by aiurEah » 30 Jun 2009, 16:48

sry greseala mea... am citit eu sunt... nu eu nu sunt
**^-=PaIn^~^KiLLeR
Nou Venit

Post by **^-=PaIn^~^KiLLeR » 30 Jun 2009, 21:18

Ma ofer eu sa tin redirecre pt ca eu am mai tinut. Sper sa fie de folos :mrgreen: :mrgreen: Sa dati link de download
aiurEah
Suspect de spam

Post by aiurEah » 30 Jun 2009, 21:37

chiarca si eu tin redirect puneti link de download
Ciubey
Master of Spam

Post by Ciubey » 30 Jun 2009, 21:57

Doamnee ati facut din tantar - armasar.. + daca imi amintesc eu bine numele topicului era "WoW Server ? Any nice WoW server ?" in nici un caz redirecturi sau informatii despre vim :)

In loc sa spunem (aici ma refer la jucatori in mod special + cativa admini) hai sa ne straduim sa facem sv populat dinou, sal aducem din nou la gloria de altadata, e mai simplu sa lasam pe alcineva, care a depus deja atata munca si sa spunem "nu am stiut" .

Ce a spus vim este la o probabilitate nula (sper) daca toata lumea care a dat un replay pana akum in acest topic ajuta sv cum poate el mai bine nu se ajunge nici intr-o 100 de ani ...

Toata lumea credea ca esti platit dintr-un motiv foarte simplu, ai facut atatea pt sv si totusi a fost munca de voluntariat, iar nimeni nu a vrut sa creada acest lucru ...

De plecat dupa sv cred ca o sa ne fiie( orice jucator care a jucat pe evo mai bine de 2 sap) destul de greu, uitati-va la mine, am zis ca plec, am plecat, da totusi m-am intors, deoarece aici mi-am pierdut timpul mai bine de 2 ani, aici am prieteni pe care ii respect , aici comuitatea e ... (hai ca am devenit prea nostalgic), credeti-ma e greu sa pleci de undeva de care te-ai atasat, mai ales in cazu lu vim care a stat nopti intregi nedormit doar ca sa ne fie noua mai usor pe server cat si pe forum, asa ca Hai sa aducem serverul la gloria de altadata, poate kiar si mai departe hai sa EVOluam !!!

No Cheats ... Cheats Are For N00bs For Stupid Idiots Who Cannot Prove There Good Enough

Jucand acest joc am invatat ca daca esti mic poti face lucruri mari, punand suflet in lucruri mari poti face sa fie gigantice ... insa am mai invatat ca fara prieteni poti sa te prabusesti de acolo imediat...

OFFTOPIC:
* To understand man you must be a man, but to understand girls, you must be a GOD! (maybe)
* Beţia e nebunie cu voia.
Doppelwhipper
CS Staff Leaders

Post by Doppelwhipper » 30 Jun 2009, 22:12

hopaaaaa 8) cineva vrea înapoi în staff #-drink #-beer c'mon man ! Sper sa te väd cât de curând în cosnolä când voi executa

admin_who
:mrgreen:
Am un sfat pentru tine sä nu ne mai duci de nas cu fetele care defapt se bärbieresc :lol: (înteleg foarte bine cä ti-a fost prieten)
Eu sunt PRO »»» ♦ Ciubey admin again ♦ ««« #-wthink #-frypan
(sica)
Retired - CS Staff Leaders

Post by (sica) » 30 Jun 2009, 22:31

Nu te obosi , nu mai vrea admin.
Image
Ciubey
Master of Spam

Post by Ciubey » 30 Jun 2009, 23:29

O sa ma vezi la admin_who, da maxim la slot, cum i-am zis si lu Sica, adminul nul mai vreau nu mai vreau sa trec inca o data prin ce am trecut, nu mai vreau sa plec de pe sv (daca o sa exista o data viitoare atunci o sa va asigur ca o sa fie definitiv) ... Ms pt incredere da asta e viata :)

Hai ca am deviat prea mult de la subiect .. eu zic sa se inchida ...

No Cheats ... Cheats Are For N00bs For Stupid Idiots Who Cannot Prove There Good Enough

Jucand acest joc am invatat ca daca esti mic poti face lucruri mari, punand suflet in lucruri mari poti face sa fie gigantice ... insa am mai invatat ca fara prieteni poti sa te prabusesti de acolo imediat...

OFFTOPIC:
* To understand man you must be a man, but to understand girls, you must be a GOD! (maybe)
* Beţia e nebunie cu voia.
Skynet
Banned
Banned

Post by Skynet » 13 Jul 2009, 11:12

vim wrote:@elgi
Cat despre inchiderea server`ului daca plec eu nu stiu daca se va intampla. Exista si posibilitatea sa imi ia locul altcineva, desi nu stiu cine ar putea fi.
Iti zic eu cine ar putea sa fie - Ciubey, daca nu sper ca cineva mai flexibil decat tine!
Pai cand iti ziceam noi sa tinem redirecturi acum vreun an si cand venai tu si ne explicai pe forum " ca nu vezi rostul redirectelor si ca nu merita efortul" pai cum sa nu ne suparam. Si cand Ciubey ti-a propus sa pui comanda /resetscore si tu i-ai raspuns ca nu trb sa incarci severul cu inca un plugin degeaba, si acum vad ca e comanda pe server,cum sa nu ne enervem. Si cand mai incerc acum sa imi bag adresa cs.evosys.ro :26015, :27015, :28015 si vad ca orice asa face nu imi apare in lista, nu crezi ca undeva ,ceva a mers prost si e gresit?

Cu respect, un fan.
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 13 Jul 2009, 14:09

Acum un an nu aparuse moda "hai sa obligam adminii sa tina cate 20 de redirecturi de fiecare", fapt din care rezulta cate 50 de rezultate cu acelasi server, pe lista de internet, in top, pe fiecare retea.
Nici acum nu ii obliga nimeni pe admini sa tina redirecturi. Le place sa joace aici si vor sa aiba cu cine sa se joace, tin redirecturi. Nu tin redirecturi, nu au cu cine sa se joace, serverul va fi gol, inseamna ca nu mai are sens sa continui intretinerea lui si totul se opreste in acel moment.

Cat despre resetscore nu sunt de acord nici in ziua de azi. Comanda a fost adaugata pentru ca au cerut`o destul de multe persoane.
Skynet wrote:Iti zic eu cine ar putea sa fie - Ciubey, daca nu sper ca cineva mai flexibil decat tine!
Nu cred ca va dori cineva sa imi ia locul. Sau daca se va intampla asa ceva, nu va dura multa vreme pana cand sa renunte. Ciubey ne`a ajutat destul de mult si din postura de simplu jucator si ii suntem recunoscatori. Dar pana la a administra serverul in intregime el sau altcineva, este drum lung.

Daca prin "flexibil" intelegi sa spun "prezent" de fiecare data cand are chef Skynet de atacuri subtile, ai dreptate; nu sunt flexibil.

Daca te simti mai capabil ca mine sau ai cunostinte mai capabile ca mine, care sa duca serverul pe calea cea buna, esti invitatul meu sa preiei fraiele. Eu ma dau la o parte daca ai impresia ca poti mai mult. Trebuie doar sa mai primesti acordul lui sorlag, pentru a primii acces la sistem si acordul comunitatii.

Eu iti propun sa incetezi cu incercarea de atacare subtila. Desi ai facut parte din echipa de administrare, nu sti nici 5% din ceea ce se afla in spatele acestui server.
Cei care incep sa vada "dedesubturile" acestei comunitati, se cam iau cu mainile de cap sau au cel putin o reactie de "uau". Cea mai recenta "victima" a fost sica, care isi poate expune parerea in acest sens.
Daca voua vi se pare o munca usoara si care nu necesita mult timp, foarte bine. Inseamna ca ne`am atins telul.

[ Post made via Mobile Device ] Image
Skynet
Banned
Banned

Post by Skynet » 23 Jul 2009, 12:43

Daca prin "flexibil" intelegi sa spun "prezent" de fiecare data cand are chef Skynet de atacuri subtile, ai dreptate; nu sunt flexibil.
Cine e "****" fractu?
Moderator message:
Nu e nevoie sa faci cunoscuta si parola
Daca nu sti sa dai resize la poze, mai bine nu posta.
Cu respect
"Un fan"
Locked