Frumos :X:X

Discutaţi cu membrii comunitaţii despre orice subiect, în limitele decenţei.

Moderator: Moderators

Post Reply
elgi
Incepator

Frumos :X:X

Post by elgi » 18 Nov 2008, 14:14

vim
Mini tehnicus

Re: Frumos :X:X

Post by vim » 18 Nov 2008, 14:23

Nu am nimic cu manelele. Le ascult doar pe la petreceri (atunci cand ma duc), obligat de circumstante si obligat de vecini din cand in cand.
Daca tot te`ai apucat sa postezi macar posteaza si tu varianta originala si nu plagiaturi (la dracu, vroiam sa scriu asemanatoare) made in RO.

http://www.youtube.com/watch?v=4xdx2fOXOkA

Nu seamana ?

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
CS 1.6: cs.evosys.ro
P!t!C
Incepator

Post by P!t!C » 18 Nov 2008, 16:06

ce le stie vim =))
Viata e un copil iar noi suntem jucaria
elgi
Incepator

Post by elgi » 18 Nov 2008, 16:26

nu prea seamana
Motanel
CS Team

Post by Motanel » 19 Nov 2008, 11:42

mi se face greata #-drama #-turkey
Manelisti nu au o melodie a lor, toate-s preluate... chiar si intre ei fac acest lucru.
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.
Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii - nu li se intampla prea des.
Mersul la biserica nu te face credincios, asa cum statul intr-un garaj nu te face masina...
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 19 Nov 2008, 15:09

Şhhh, că cică nu seamănă.
Pot sa le ascult in paralel, consecutiv, in orice ordine imi vine si sa dea naiba ca tot mi se pare ca seamana.
Cel putin cand incepe arabu sa cante, beat`ul e identic cu partea cand la varianta romaneasca incepe sa cante "puştiu minunatu salam gură de aur", sau cum naiba il cheama.

Tornada
Retired - CS Staff Leaders

Post by Tornada » 20 Nov 2008, 00:21

in incercarea ta vim de a nimeri numele interpretului tocmai ai spus 4 manelisti :lol:

Si anume: "pustiu" -Sorinel
"minunatu" -Adrian
"salam" -Florin
Si intrun final acolo pe ultimul loc l-ai nimerit si pe "actor". Sorin copilul de aur

Ps: cu "gura" nu stiu nici unu si nici nu am stat sa caut.cu siguranta este dar este mai nesemnificativ
Image
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 21 Nov 2008, 14:28

Crezi ca cei enumerati de tine sunt semnificativi ?
Din punctul meu de vedere, nu prea. Daca maine, oricare dintre ei s`ar apuca de dat cu sapa, muncit in mină, olărit sau price altceva, ar merita un pic de respect, insa atata timp cat anii trec si ei nu realizeaza nimic, pentru mine sunt egali cu zero.
Multi ar putea sa spuna ca strang gramezi de bani si asta e o realizare, insa tin sa ii contrazic. A face bani pentru a asigura un trai mai bun tie si familiei, e ok; problema este si cum ii faci.
A produce muzica, este ceva, dar ei nu se incadreaza nici in categoria asta, dupa cum am evidentiat mai sus. Si respectiva melodie nu e singurul exemplu care se poate da.

Ma uitam acum ceva vreme pe forumul Softpedia si un muritor de rand, ca noi isi punea problema cum sa procedeze pentru a declara veniturile din freelance la FISC.
Respectivul muritor nu va "produce" sume atat de importante din creeare de website`uri, scripturi sau altceva ce se mai practica din freelancing si totusi vroia sa declare acele venituri.

As vrea si eu sa stiu, cat din veniturile manelistilor sunt declarate la FISC si cat platesc ei impozite. Desi am o idee despre ce sume incaseaza statul de pe urma lor...

Cu alte cuvinte, iubitorii de manele asculta "sound`ul" de la melodii ce provin din partea arabă si turcă, cărora le`au fost adaugate cateva cuvinte in Română. Dupa cum spunea un prieten de`al meu "BMW, cu motor de Trabant, geamuri de Logan si volan de căruţă".

As mai putea continua monologul (spun monolog, pentru ca sunt constient ca nu va mai raspunde nimeni la acest post. Doar m`am luat de niste vedete aici) pe marginea subiectului, insa nu stiu daca mai are rost.

Tornada
Retired - CS Staff Leaders

Post by Tornada » 21 Nov 2008, 23:22

toate ca toate frate,te iert de data asta pe ca nu l-ai bagat pe "gutza-putza-de-maimutza" in toata treaba asta.ca daca ziceai ceva de el nush ce faceam,ma transformam in "vijelie" si te faceam "ciorba" :lol: :lol:
Image
Hannibal
Nou Venit

Post by Hannibal » 23 Nov 2008, 13:58

ai de capu meu..ce subiect interesant.. #-help ..asta e frumos?ma rog.. gusturile nu se discuta #-runhils
DesertStorm
Nou Venit

Post by DesertStorm » 08 Dec 2008, 10:02

Wish not to take part #-runhils
Image Image
Image
Image
Image
Post Reply