propuneri forum!

Aici puteţi să vă exprimaţi părerea cu privire la orice serviciu oferit de către EvoSys. Ideile bune sunt binevenite deasemenea.

Moderator: Moderators

Post Reply
luc14n
Master of Spam

propuneri forum!

Post by luc14n » 19 Nov 2010, 03:27

Propun cateva imbunatatiri amuzante pentru forum

1.Reputatie - aici se vor da + si - (la un + se va da un puncte iar la minus se va scadea un punct).atunci cand o persoana va da unul din semne ii va aparea un patrat in care sa comenteza de ce ia dat + sau -(de aici admini mai mari pot vedea cat de mult este "iubit" sau nu de jucatori de cs).
2.Banca - am vazut pe mai multe jocul acesta .La fiecare profil iti va aparea sub imagine Bank: 0$
2.1Cum poti face rost de bani?
Simplu:
a.Jafuri
b.Donatii.Puteti dona prietenilor bani pentru al ajuta.
c.invitand prieteni pe forum sau servar.
2.2 ce poti face cu banii?
a.schimbi nick forum
b.cumperi reputatie
c.Remove warn
2.3 clasament pe prima pagina a forumuli jos.

Toata lumea incepe de la 0 .Pentru fiecare obiectiv conducerea pune un pret.

3.Schimbarea statusului
Eu unu m-am saturat de master of spam as dori ceva mai amuzant(se gandeste administratorul ce statusuri sa puna ).

Nu am gasit pe forum un topic in care sa pot propune ceva(ori sunt prea obosit la ora asta)
Last edited by vim on 19 Nov 2010, 12:36, edited 1 time in total.
Reason: Topic mutat.
Doppelwhipper
CS Staff Leaders

Re: propuneri forum!

Post by Doppelwhipper » 19 Nov 2010, 11:45

Interesant. Imi place ideea : - reputatie +/- . Aceasta ar putea fi inca primita in functie de numarul de ore jucate pe server. Avem deja karma doar ca aceasta creste cand ai acces pe forum. Aici as zice karma +/- .

Partea a doua cu $ mi se pare ca e prea mult. Nu jucam Omerta sa ne jefuim etc. Sa schimbi nickuri? Nu ti se mai intregistreaza timpul petrecut pe server (CS online) doar daca joci cu nickul de pe forum.

Remove warn zici? :)) Warn-ul se ia destul de greu la noi. Doar daca insisti sa nu intelegi anumite treburi. Nu as fi de acord sa ii poti da remove de indata ce-l primesti. Moderatorul stie foarte bine de ce ti l-a dat.

Scnimbarea statusului? Hmmm... As avea o idee. Sa te numesti in functie de locul ocupat cu arma preferata. Daca esti mare "sniperist" sa fii numit Master Sniper? :)) Statusurile astea le-ar putea primi doar userii fara acces pe forum. Ar fi mai usor. Ne-am uita la Stats si le-am gasi noi o denumire. Dar daca nu le convine?
Mai bagati idei.
luc14n
Master of Spam

Post by luc14n » 19 Nov 2010, 17:34

Hai ca te "julesc" dopp :twisted: .Partea cu $ este pentru a petrece mai mult timp pe forum.Warn se va sterge doar cel care este de minim N saptamani.

Reputatia se va numi reputatie :) ,nu karma.

BRB revin dupa ora 22 cand ajung la munca
Doppelwhipper
CS Staff Leaders

Post by Doppelwhipper » 19 Nov 2010, 21:51

Adevarul e ca noi dorim ca jucatorul sa petreaca mai mult timp pe server nu pe forum :)) . Forumul sa fie ca un ziar in care sa mai noteze ceva cand crede el ca e nevoie.

Warn-ul primit expira dupa 60 de zile adica 2 luni - 8 saptamani. Timpul acesta ii va fi mai mult decat suficient sa-si revizuie comportamentul sau sa se documenteze asupra neclaritatilor pe care le are.

Revin maine dimineata sa vad ce parere ai. :mrgreen:
luc14n
Master of Spam

Post by luc14n » 19 Nov 2010, 22:40

Poate o persoana intra pe forum prima data pt ca a dat la goagle cautare "Banca" si vede acolo la profilul meu reputatie mare , la banca N catralioane de $ si observa ca este un joc si apoi isi face cont pe forum si isi da seama ca "forumul asta are si servar de cs :shock: " ceva de genul tag. :mrgreen:

bineinteles ar mai fi varianta ca administratorul sa deschida un cont bancare in care jucatori sa pot da bani si sa le creasca bani din banca :D .Dar asta e mai greu
white.russian
Retired - CS Staff Leaders

Post by white.russian » 19 Nov 2010, 22:53

Ideea e daca facem ceva sa fie simplu de facut, rapid, dar si cu bun simt. Daca bagam cine stie ce joculets or sa ne vina numai copii de 10-14 ani.
As propune ceva mai in spiritul economiei. Ceva sa atraga adulti, nu copii, ceva ce copiii sa nu inteleaga. Dar si asta la randul ei s'ar putea sa nu aiba pretendenti.

Tineti cont si de faptul ca lumea de'abia s'a obisnuit cu schimbarile de pe server si forum, am dus o lupta destul de grea care are un rezultat (peste 18 seara zilnic). Ar fi dificil sa ne apucam sa implementam cine stie ce. Nu prea este nici timp nici dispozitie.
[PTB] Transfering vim to the W.R.s
[ERROR!] PTB stuck. No way out.
luc14n
Master of Spam

Post by luc14n » 19 Nov 2010, 23:10

O varianta a servarului pentru al popula ar fi sa ne dea vin adresele siturilor unde a bagat servarul in topuri sa dam voturi.Eu am incercat sa dau de el dar nu am gasit mai nimic.
white.russian
Retired - CS Staff Leaders

Post by white.russian » 19 Nov 2010, 23:19

luc14n wrote:O varianta a servarului pentru al popula ar fi sa ne dea vin adresele siturilor unde a bagat servarul in topuri sa dam voturi.Eu am incercat sa dau de el dar nu am gasit mai nimic.
Nu cred ca exista vreunul
[PTB] Transfering vim to the W.R.s
[ERROR!] PTB stuck. No way out.
luc14n
Master of Spam

Post by luc14n » 19 Nov 2010, 23:35

white.russian wrote:
luc14n wrote:O varianta a servarului pentru al popula ar fi sa ne dea vin adresele siturilor unde a bagat servarul in topuri sa dam voturi.Eu am incercat sa dau de el dar nu am gasit mai nimic.
Nu cred ca exista vreunul
Daca nu exista facem noi :) (eu unu incercasem sa il bag odata in niscai topuri si imi arata ca este bagat de vim dar cine stie)

O alta varianta ar fi sa il publicam pe facebook la reclame ...e vro 5 euro pe saptamana.Transferam cuiva bani si respectivul face tranzactia sau daca nu trimitem banii prin posta,bagam intr-un cont etc exista o multiume de variante.
Post Reply