Ban dat aiurea...de un admin frustrat..

Toate mesajele care nu se conformează regulilor acestei comunitaţi.
Forum rules
Toate mesajele care nu se conformeaza regulilor acestei comunitati se regasesc aici.
WiZaRd
Incepator

Ban dat aiurea...de un admin frustrat..

Post by WiZaRd » 23 Jul 2008, 04:15

Salutari, WiZaRd sunt, am intrat si eu la voi pe server sa ma joc linistit, la numai 5 runde am luat ban dupa ce mi-au fost facute SS-uri care NU mi-au fost cerute:
n order to register, type in console admin_reg username password
*** WiZaRd killed ||| Adolf Hilter ||| with a headshot from usp ***
WiZaRd killed Ag3 | Jus7_@N0Th3R with awp
||| Adolf Hilter ||| is joining the Counter-Terrorist force (auto)
--------------------------------------------------------
[INFO] Screenshot facut cu succes!
[INFO] Nick-ul tau: WiZaRd, IP-ul tau: 91.195.28.3:27005
*** Xaruna killed ||| Adolf Hilter ||| with a headshot from mp5navy ***
[INFO] Data si ora: 07/23/2008 - 03:46:48 | Serverul **** Link CS 1.6 #2
[INFO] Data si ora: 07/23/2008 - 03:46:50 | Serverul **** Link CS 1.6 #2
[INFO] Data si ora: 07/23/2008 - 03:46:51 | Serverul **** Link CS 1.6 #2
Ag3 | Jus7_@N0Th3R killed WiZaRd with m4a1
[INFO] Data si ora: 07/23/2008 - 03:46:53 | Serverul **** Link CS 1.6 #2
Kicked by Console: "banned permanently"

Folosesc Steam de peste 4 ani http://steamcommunity.com/id/xorathsad fost jucator in PGL, retras datorita muncii..
Adminul care mi-a dat ban a fost ofensat probabil de modul meu de a juca sid e faptul ca am spus de colegul sau de clan ca are wall si chiar avea.. adminul in cauza este: Ag3 | Jus7_m3 iar colegul sau de clan codat este Ag3 | Jus7_@N0Th3R.
Ca dovata am sa atasez acestui post SS-urile facute si care NU au fost cerute:
http://www.wtstelecom.ro/ss/ss_****.rar <- aici sunt cele 4 SS-uri facute. poate luati si voi ceva masuri...si asa sunt de 2 lei toate serverele de CS din Romania.. macar unul sa fie bunicel..
Toate cele bune :)
Solus Deus potest me iudicare.
Image
Image
vim
Mini tehnicus

Re: Ban dat aiurea...de un admin frustrat..

Post by vim » 23 Jul 2008, 04:47

Frustrant, ce pot spune altceva.
**** #2 e la inceput si inca stau cam prost la capitolul organizare, dar nu e timpul pierdut sa isi revina :)
Bine ai venit in comunitate wizard si stai linistit, ca se va rezolva problema :)

Code: Select all

[root@gw-03 ~]# man woman
Segmentation Fault (core dumped)
CS 1.6: cs.evosys.ro
JusTmE
Nou Venit

Post by JusTmE » 23 Jul 2008, 11:21

lol sf1cu chiar crezi o iota din ce gogosi ti-a povesti wizard?? i-a luat 3 ore din viata ca sa faca ceva sa nu mai am admin! foarte bine crezi pe el!! dar sa sti ca i-am cerut pozele am stat 3 min de m-am rugat de el am vazut ca nu ma bagat in seama i-am dat ban!! ce era sa fac dar si pe mine m-a luat prin cutie!! sa sti ca este foarte simplu sa faci poza la consola dar sa sti ca e la fel de simplu ca sa si stergi!! nu i-a luat mult sa stearga mesajele care i-leam trimis sa dea yd si pozele!!! recunosc poate trebuia sa ii le cer mai mult nu sa dau mai repede!! dc nu a facut prinscreen cand la chat i-a aratat ca i-am facut poze si nu i-;eam cerut acolo nu putea modifica nimic!! Multumesc Anticipat!!! looooooooooool!!!!!! mah as vrea sa stiu prima poza de ce nu arata ca la celalalte la chat screen sht facut cu scucces etc etc etc.... e simplu sa iti dai seama te-am prins cu wall u lai dezactivat repede celelalte te-am prins fgara wall si ai facut tu inca o poza pe F5 ca sa fie la numar!!!! asta e!! daca sf1cu crede pe tine treaba lui etc etc etc.... daca ti-am facut poze si tu te credeai nevinovat cand ti-am dat ban le puneai pe forum si scoteam banu asa??? daca vrei adminul meu lupt frate ca si io am luptat si ma lupt in continoare pentru el!!!!
Cine nu ma inghite, sa ma suga!!!
sf1cu
Nou Venit

Post by sf1cu » 23 Jul 2008, 17:04

NU stiu ce s-a intamplat intre voi dar atata timp cat NU dai pozele iti vei lua ban. EL are dreptul de ati face SS si tu de a da sau nu pozele OK? o sa rezolv si prob asta ;)
Image
Image
kill or get killed
Tornada
Retired - CS Staff Leaders

Post by Tornada » 23 Jul 2008, 17:47

cum va lupati ma pt admin???cu cine????sunt batai de strada sau cum anume va luptati? :lol: :lol: :lol:
Image
opyum
CS Staff Leaders

Post by opyum » 23 Jul 2008, 18:13

Fantastic asa ceva nu am mai vazut :lol: dar n-am ce zice, cs2.* are destule probleme.

#-offtopic @sf1cu - parerea mea este ca ar trebui sa incepi sa-ti organizezi serverul incepand cu chestiile de baza ca sa se invete lumea (injuraturi, adminii alesi in functie de activitate si sa aibe "cei 7 ani de acasa"). Ar trebui sa aplici regulile de pe cs.****.ro.
Evident tu trebuie sa fi un model pentru toti ceilalti daca ai dori ca cs2.* sa ajunga la nivelul primului server.

sf1cu :  ba ia gata aici nu e mess in **** jucati CS
Nu lua in nume de rau parerile mele. :roll:
Paradox lexical:
Propozitia urmatoare este adevarata. Propozitia anterioara este falsa.
Skynet
Banned
Banned

Post by Skynet » 23 Jul 2008, 18:27

Voi credeti ca **** a fost mereu cum este in momentul de fata ,acum un an era vraiste ca sa zic asa (cine il stie pe OzzY, stie si despre ce vb.)
Un server se consolideaza in timp. Si astazi am vazut ca adminii pe pe **** incep ,usor usor sa inteleaga cum merg lucrurile si mai mult ca sigur peste 3 luni sv o sa gaseasca un anume echilibru.
Tot asa ****!
WiZaRd
Incepator

Post by WiZaRd » 23 Jul 2008, 21:38

Dragul meu JusTmE

Dupa cum reiese din spusele tale, esti inca la inceput de drum. Presupun ca ai putin peste 18 ani sau sub :) Tot ce faci aici pe forum se numeste 'flame'.. inutil chiar. Eu nu am cerut nimanui sa-ti anuleze adminul sau ceva de genul asta. Posibil sa fie o masura ceva mai drastica, dar nu eu sunt cel in masura sa ia aceasta decizie. Joc tampenia asta de CS de peste 9 anisohori, am participat la competitii regionale si nationale in diferite ipostaze (de la simplu jucator la moderator). Faptul ca eu am tras prin cutie sau chiar prin perete nu demonstreaza nimic. Nu ma obosesc sa-mi pun mizeriile alea de coduri spurcate pe care partenerul tau de joc le avea. Daca esti din Bucuresti, si esti dispus sa iesim la o bere si sa mergem la o sala (unde si cum vrei tu) eu fac cinste, jucam 1 vs 1. Si sa-l aduci si pe amicul de care spuneam eu ca e codat sa vedem daca el mai trage asa de bine. Eu am sa continui sa trag prin pereti si cutii. La mine se numeste defect profesional, trag la proba, daca e sa fie cineva acolo, bine..daca nu iara bine.
Punctul doi: daca tot NU am vrut sa dau pozele, de ce le-am atasat pe forum ? Chiar daca sunt asa cum insinuezi 'modificate' .. crezi ca ma oboseam sa modific sau sa inlocuiesc 4 poze din cele 90 si ceva care le am acum in folderul cstrike ? Daca vrei le pot arhiva pe toate ca dovada.. nu e greu si le pun aici sa le vedeti. Stiu ca e greu de crezut, dar mai exista si jucatori cu ceva experienta, care joaca ceva mai ciudat, asa cum joc si eu.. E greu sa faci acum diferentierea intre un codat si un jucator bunicel. Eu iti urez toate cele bune si astept un raspuns referitor la meciul 1 vs 1. Cat despre echipa ****, bafta si la mai mare :)
Image
Image
Skynet
Banned
Banned

Post by Skynet » 23 Jul 2008, 22:14

Pentru Wizard : De cat timp joci tu cs?( mai exact) #-bug
-presupun ca ai jucat prima varianta de cs , hmmm?
JusTmE
Nou Venit

Post by JusTmE » 23 Jul 2008, 22:32

mai WIZARD ce sa spun:
1 la mana io niciodata nu am facut ss-uri si nu le-am cerut
2 la mana nu sunt din bucuresti ca sa facem meci 1vs1 oricum ms pt invitatie
3 la mana ai dreptate am fix 18 ani
3 la mana este de datoria mea sa fac ss-uri daca mi te pari dubios si daca e chiar asa cum spui u ca nu ti-leam cerut si-ti-am dat ban trebuia sa le pui pur si simplu pe forum sii daca reiese ca nu aveai cod ti se va scotea banu si terminam tot balamucu!!!

Multumesc Anticipat

nick: Jus7_m3
nume real: Ionut
varsta: 18
Cine nu ma inghite, sa ma suga!!!
WiZaRd
Incepator

Post by WiZaRd » 23 Jul 2008, 23:48

JusTmE, eu nu am cerut unban, de fapt nu mai fac treaba asta de mult, am luat ban (indiferent de motiv) nu stau sa urlu pe forumuri cum fac aici. Dar e pacat de server, se tine mult prea bine pentru a fi 'criticat' de oameni, e pacat. Skynet mai exact din 2000 cand au aparut in Bucuresti competitiile locale (in internet cafee-uri, etc etc) si pana sa se stabilizez RO PGL-ul. Iti spun cu sinceritate ca nu stiu daca era prima versiune a doua sau a saptea. Pentru mine a fost si va ramane un joc dragalas :) Iar Steam-ul il am din 2004 asa cum se vede si pe site-ul comunitatii Steam. Am gresit mai sus cand am scris 9 ani, sunt 8 ani de cand joc CS :) gresala mea. Nick-ul tau imi pare cunoscut, jucai cumva pe cyberspace ?
[ Curiozitate ] VIM, ma uitam pe forum si am vazut ca ai acces la loguri, te poti uita si in logurile de ieri, pe bune vreau sa vad si eu unde a scris JusTmE sa-i dau pozele. Ori sunt eu nebun ori cutia de pepsi bauta inainte de ban, s-a transformat in votka si mi-a luat mintile. Multam frumos :)
Image
Image
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 24 Jul 2008, 00:32

Nu a zis :)

L 07/23/2008 - 03:47:06: "WiZaRd<133><VALVE_ID_LAN><CT>" say "iar ss-uri ?"
L 07/23/2008 - 03:47:13: "WiZaRd<133><VALVE_ID_LAN><CT>" say "mai bine fa-i colegului tau de clan care are wall"
L 07/23/2008 - 03:47:15: Kick: "WiZaRd<133><VALVE_ID_LAN><>" was kicked by "Console" (message ""banned permanently"")

WiZaRd
Incepator

Post by WiZaRd » 24 Jul 2008, 01:03

Multam frumos vim, stiam eu ca nu am luat`o razna..chiar daca sunt mai mosneag asa :) Si daca tot suntem la capitolul incheieri, as vrea sa mai adaug si eu o treaba. Just, zici ca m-ai prins cu wall la prima 'poza' apoi am dezactivat.. da ? oky, asa e..hai sa analizam putintel mai atent 'probele'.. vrei ? Avem 4 SS-uri facute consecutiv. Sa o luam pe prima in care tu zici ca aveam wall-ul activat, mai exact fy_snow0002.bmp.. fi atent la ce scrie in stinga: Prepare to fight Round 26 CTs lead 10 to 2, abia incepuse runda si eu fugeam spre dreapta cu wall-ul activat dupa cum zici tu. La viata am 100 vesta 95, in incarcatorul pistolului mai am 2 gloante. Deci aici am wall, cu toate ca partenerul tau nu apare.. nu se vede prin perete desi e chiar acolo.. si vedem treaba asta in poza numarul 2, fy_snow0003.bmp. Acelas mesaj in partea stanga sus cu albastru (asta inseamna ca s-a scurs foarte putin timp de la inceperea rundei si implicit dintre primul ss si al doile), doar ca eu am 0 gloante in pistol, 88 la viata si 88 la vesta, dupa ce amicul tau ma ciupise. In a 3 a poza abia am ajuns la colt si incercam sa incarc pistolul, vesta 88 viata 88 munitie 0.. In poza cu numarul 4 fy_snow0004.bmp ieseam la macel, singurii in viata mai eram eu si Xaruna. Asta a fost si ultima faza la care am luat parte, pt ca am fost banat imediat dupa textele date de vim mai sus putin. Nu trebuie decat putin spirit de observatie, daca eram caracatita sa apas pe 400 de butoane in interval de cateva secunde cat a durat povestea asta da, era oky :) Bun, dar sa punem capat la toata treaba asta, am sa va rog sa-mi spuneti si mie daca pot juca pe servere :) Inca o data multzam frumos.
Image
Image
elgi
Incepator

Post by elgi » 24 Jul 2008, 07:14

neata
poti sa faci si 2 poze la 1 secunda si ceva iar scrisu ala tine cam 14 secunde.
vim
Mini tehnicus

Post by vim » 24 Jul 2008, 07:19

WiZaRd wrote:am sa va rog sa-mi spuneti si mie daca pot juca pe servere :) Inca o data multzam frumos.
Tip: Lista de banuri nu e comuna intre cs.****.ro si cs2.****.ro :roll:

@elgi: Respectivul scris ramane in hud maxim 8 secunde, iar pozele se fac default la interval de 2.5 secunde. Soo, go back to sleep a few hours.

Locked