View unanswered posts | View active topics It is currently 14 Dec 2017, 10:27

Forum rules 
- Regulament forum
- Regulament server CStrike

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 15 posts ] 
 In atentia adminilor.. verificati pozele 
Author Message
CS Team

Puncte Evo: 0

Post In atentia adminilor.. verificati pozele
Cam in jurul orei 00:00 am luat un banip de la ”opyum” pe motiv ca am alt radar ciudat. ipul nici nu-l mai zic ca nu are rost, acum eu nu stiu care si de cat timp se joaca cs.. dar fratilor asta e un radar cat se poate de normalImage
Image
acesta e radarul in care am cutit in mana sau he, etc.
ImageImage
ImageImage
Astea sunt pozele, iar tu domnule admin daca ai vazut vreun inamic si ma refer la ct pe acest radar, eu ma arunc de la etaj ( pt ca mie pe mes asta am inteles, ca e dubios radarul meu ) hmm
Orcum eu tin sa se faca dreptate. iar la voi pe server.. nici nu voi mai juca.. pai asta e motiv de ban.. :)) fratilorr ” hai sa mai adminam si noi ” nu conteaza admini sa fie :))
Asta acum ramane sa vedeti si ceilalti, nu vreau sa jignesc pe nimeni. dar cred ca sunt si aici jucatori buni care stiu si alte skinuri de arme sau de radar, etc etc, asa ca .. va las pe cei mai mari sa decida.
Si cu asta v-am salutat pe toti. si urez tuturor bafta

22 Oct 2008, 00:27
Profile
Vorbaret

Puncte Evo: 29
Post Re: In atentia adminilor.. verificati pozele
lol ? pentru asta a luat onnuc ban ? pozele sunt lacrima
opyum nu e bine .... !

PS : Charliee astept si parerea ta si daca se poate unban la baiat ... e in sectiunea pt admini de noapte ... si omul chiar pica bine

GohaN ^^ has 400kg

22 Oct 2008, 00:49
Profile
CS Staff Leaders

Puncte Evo: 43
Deci... decizia am luat-o impreuna cu Saber. Am discutat asta si pe mess cu OnNuc.
Code:
onnuc (12:01:18 AM): ??
zyzyx_ro (12:01:42 AM): ciudat radar
onnuc (12:02:02 AM): ciudat  da  dar  poti  sa  dai  jos de pe  net  orce  model de radar
onnuc (12:02:08 AM): asa c a  nu  e  ciudat   deloc
zyzyx_ro (12:02:16 AM): al tau cum se cheama?
onnuc (12:02:34 AM): habar nam mane  ..  e  doar un  radar care mi-a placut
onnuc (12:03:17 AM): de 4 ani  nu  am  jucat  cu  coduri 
onnuc (12:03:49 AM): si chiar daca nu mai joc asa de bine .. dar macar ma mentin pe poziti:D
onnuc (12:04:05 AM): na p ot  sa  imi  vad de  joc  sau  ...
zyzyx_ro (12:04:56 AM): posteaza pe forum daca ai reclamatii: http://forum.evosys.ro
onnuc (12:05:09 AM): pt ??
onnuc (12:06:20 AM): nu  se poate  asa ..    nu  stiu  de  cand  adminezi  tu  dar  asa  ceva  nam  mai  vaz
onnuc (12:06:32 AM): orcum  o  sa  le  fac upload  si  pe  forum  ms
zyzyx_ro (12:06:44 AM): am mai banat unu cu radar ca al tau..si ala era deja in blacklist
onnuc (12:07:10 AM): pai  omul  lui  dumnezeuu  .  poti  sa  ai  orce fel de  radar 
zyzyx_ro (12:07:12 AM): pentru ca mai intrase cu cod
onnuc (12:07:23 AM): eu n u  am  treaba  cu  cine  a  jucat
onnuc (12:07:28 AM): eu  am  treaba  cu mine
zyzyx_ro (12:07:39 AM): posteaza pe forum reclamatie..si acolo se rezolva toate..daca este OK il scoatem si imi cer scuze..
zyzyx_ro (12:07:44 AM): asa este procedura
onnuc (12:07:53 AM): numai  sa-mi  spui si  cum iti  zice numele la admin
zyzyx_ro (12:07:58 AM): opyum
onnuc (12:07:58 AM): ca  sa  postez  si  pe  forum
onnuc (12:08:02 AM): ok  ms
zyzyx_ro (12:08:16 AM): daca ceva mi se pare suspect am tot dreptul sa dau ban
zyzyx_ro (12:08:24 AM): si in cazul in care ma insel imi cer scuze si gata
zyzyx_ro (12:08:29 AM): vreau si opinia altora
zyzyx_ro (12:08:31 AM): sorry..dar asta este
onnuc (12:08:40 AM): asta e nu face  nimic
zyzyx_ro (12:08:41 AM): eu n`am mai vazut asa skin de radar
onnuc (12:08:53 AM): pai pentru  ca  e  si  alt model  de  cs
zyzyx_ro (12:09:02 AM): si la care am vazut erau marcati drept codati
onnuc (12:09:04 AM): alte  skinuri  etrc etc

Daca doi admini au suspiciuni atunci eu cred ca este OK sa se dea ban apoi se discuta pe forum ca oamenii si ne dam cu parerea..
Eu am explicat clar si fara sa fiu arogant ceea ce OnNuc nu prea tine de cont..
Daca am gresit am zis CLAR si raspicat..imi cer scuze si cu asta basta!

Image

22 Oct 2008, 01:01
Profile
Vorbaret

Puncte Evo: 29
onnuc banul a fost scos ... ne cerem scuze GL&HF
onnuc is clean ! remember that

GohaN ^^ has 400kg

22 Oct 2008, 01:03
Profile
Vorbaret

Puncte Evo: 6
radarul nu era hack! era bug... omu' isi schimbase modelul radarului, si cateodata la unele arme, arata cum vedeti in imaginile de mai sus...

22 Oct 2008, 11:10
Profile
CS Staff Leaders

Puncte Evo: 111
incercati sa jucati cs clean avand instalat un cs clean. schimbarile de crosshair sunt penalizate cu ban pe o zi (1440 de minute) .
si radarul ar trebuii sa fie tot cel normal dar din cauza faptului ca f multi folosesc diferite tipuri de radar vom amana pt o perioada implementarea si acestei reguli.

opyum a procedat corect in aceasta situatie prin banarea lui onnuc si directionarea lui spre acest forum.
Aici toate problemele sunt dezbatute si rezolvate.

26 Oct 2008, 03:13
Profile
CS Team

Mdaa. asa e normal sa fie totul clean dar si scripturile ar trebui interzise.?? ca sa fac asa putin pe nebunul corect si anume ” buny-hopurile silent defuse, silent run, etc etc” pe care de altfel serverul e plin, si chiar ma gandeam ca intr-o noapte ca sa fiu eu corect :D:)) as pute-a sa banez pe acest motiv, aproape tot serverul cu redirectionare pe FORUM:p
Si cel putin eu recunosc in momentul in care am luat ban pentru un amarat de radar care era chiar inofensiv, deci in acel moment aveam doar un buny-hoop, defapt asa cum ai spus si tu Charlie:P multi folosesc diferite radare,,.. chroshair, culori la tinte:P sa fie verde sa fie alba...? hmm:)) mai bine sa nu fie deloc si repet un radar ca orce alt radar care poate il aveti si voi in acest moment dar pt asta uni trebuie doar sa scrie in consola lui ”cl_radartype 1/0.(unde 0 e radar clean) la fel ca si numarul 1
Orcum asta e.. eu sunt PRO pt un cs clean... Si sper ca nu imi veti lua adminul daca voi proceda cu ban la buny-hopisti si silent-runisti, si etc etc ...???????

Si acum vine partea cu scuzele de rigoare daca am suparat pe cineva..... Si nu cred ca se va supara nimeni pt ca aici se dezbat problemele :P
Incăodată RESPECT PT CINEVA ” cu greutate :p”

26 Oct 2008, 10:38
Profile
CS Team

Puncte Evo: 10
silent run si silent defuse nu sunt acceptate pe serv din cate shtiu, so alea le-ai putea bana
dar nu bana iepurashii cu bunny-hop-ul lor :D

26 Oct 2008, 11:39
Profile
CS Team

Daaaa defapt daa cum sa nu fie acceptat buny-hopul, ca doar si pe steam te lasa cu buny-hop. si aia de la valve sunt de acord :lol: ce e interzis e doar radarul.
Normal un cs CLEAN AR trebui sa aibe doar setarile lui originale asa cum mama lui VALVE la creat.
Si asa ca silent-run, silent-defuse, buny-hop(care il avantajeaza intr-o oarecare masura pe playerul care-l foloseste) ar trebui interzise.. daca vreti un CS CURAT CURAT
Parerea mea...inafara de cei care nu se pot lasa de sariturile iepurasilor.. orcum e daunator organismului ca de atatea sarituri faci ”doamne fereste ceva hernie”

26 Oct 2008, 13:13
Profile
CS Team

Puncte Evo: 10
Poti sa-mi iei tot ce-am mai scump pe lume
Poti sa-mi iei zile, noptile si anii de vrei
Sa ma lasi singur intr-un loc anume
De unde sa nu pot vreodata sa ma intorc la-ai mei,
Dar sa nu-mi iei niciodata bunny-hop-uuuuu
Fiindca atunci am sa mooooor de dorul lui :roll:
Si zilele vor fi din nou asa cum au mai fost.

26 Oct 2008, 15:21
Profile
CS Staff Leaders

Puncte Evo: 43
OnNuc wrote:
[...] ce e interzis e doar radarul.

Ce iti place sa zici pe ocolite unele chestii.. :wink: vezi nu te intinde :roll: :evil:

Image

26 Oct 2008, 16:08
Profile
Master of Spam

Puncte Evo: 38
din cate stiu eu nu valve a interzis bnhop, silent-defusesau alte scripturi ..ci doar pgl , cpl sau alte competitii de genul acesta...eu sincer nu vad rostul sa creezi ceva si pe urma sal interzici chiar u . (aici ma refer la comada alias)

Cat timp sv este facut special pentru competitii..da domne interzice "tot" ... da cat timp sv este facut pt "fun" ... pt a juca cs in liniste sau doar de placere ... nu vad dc sa interzici bnhop awb sau alte scripturi ... sau daca kiar doreste sa nu existe jucatori care foloseste scipturi...atunci sa bage programul ala anti-alias...si "C'est fini la comedi"

Singurul script pe care ar tr interzis pe orice sv cred ca ar fi "silent defuse" .....

Acum sa dam o tura si pe la "silent-run"
Eu unu nu imi amintesc sa fi citit undeva prin regulamentul lor comanda "bind mwheelup +duck" sau comanda "bind mwheeldown +jump" sa fie interzisa....ei spun ceva de genu:

Code:
Este interzisa folosirea oricarui alias ce modifica gameplay-ul jocului de genul silent defuser, etc. Singurul alias care este este permis este cel cu "Bunny-Hop" ...

si mai spunea undeva (acum nu mai gasesc) orice poti face de la tastatura sau mouse e legal :oops:

iar eu in comenzile pe care le-am pus nu am vazut nici un "alias" si e pur si simplu un bind ... cred ca pot sa folosesc bnhop-ul meu sau asa zisul silent-run (nu ca l-as folosi :lol: da ma rog)

P.S. mai nou spun ca si bnhop a fost interzis..#-angry (sursa nu e sigura)
P.S. eu nu vad unde a interzis ce am spus eu mai sus... poate imi spuneti si mie #-love

No Cheats ... Cheats Are For N00bs For Stupid Idiots Who Cannot Prove There Good Enough

Jucand acest joc am invatat ca daca esti mic poti face lucruri mari, punand suflet in lucruri mari poti face sa fie gigantice ... insa am mai invatat ca fara prieteni poti sa te prabusesti de acolo imediat...

OFFTOPIC:
* To understand man you must be a man, but to understand girls, you must be a GOD! (maybe)
* Beţia e nebunie cu voia.

26 Oct 2008, 17:37
Profile
CS Team

Nu spun ca buny-hopul e un cheat sau ceva sau mai ales daca il faci din taste si din mouse, ci eu ma refeream la faptul ca aici dupa cate am inteles din ceea ce-a spus CHARLIE ..si anume ca pe viitor va fi un server clean.
Si normal ca prin CLEAN eu vad doar un config default. fara alte scripturi care ajuta playerii..
Si de ce sa nu fie doar default ca-n pgl. daca dorim sa ne jucam pe un server curat, adica sa ne aratam noi singuri de ce suntem in stare..
Aici se dezbate problema. domnule admin care ai mentionat putin mai sus si care ai dat exemple..
Si...
PS. EU NU INTERZIC NIMANUI daca citeai mai sus. spuneam ca asta ar trebui sa fie la un server curat, adica sa fie totul pe default si defapt FUN e atunci cand stai tu(ma refer in general la toti) sa-ti iei arme he, flashuri, cateodata mai si mori pana le iei pe toate. asta daca echipa adversa face rush :)) asta e abilitatea in care tu ca player ti-o poti demonstra( si nu ma refer la f1 f2 ) ci la bind”exemplu f6 buy deagle+awp+he+etc; say_team Am awp etc etc” pai ce fratilor.. aveti doar o mana.....de folositi ajutorul asta.. folositile pe amandoua :P Iar pana la urma o sa ajunga CS-UL unora daca isi fac atatea facilitati pe jocul asta incat or sa-si programeze csul iar ei or sa iese la cluburi:)) ....ce mai joc FUN ar fi.. nuuu..???
PS: Doar se dezbate problema in legatura cu serverul( sa fie CLEAN)...deci inca o data : - Eu nu interzic nimanui, eu doar mi-as interzice mie.

26 Oct 2008, 20:18
Profile
CS Team

Sau atunci nu vad interzicerea culoarei radarului sau modelul lui. pt ca mi se pare o prostie...in comparatie cu buny-hopul...
Inca-o data e doar o dezbatere de problema, deci fara suparari

26 Oct 2008, 20:31
Profile
CS Staff Leaders

Puncte Evo: 111
bunny hop este legal deoarece nu reprezinta exploit de bug al jocului counter strike, pe cand silent run da. nu conteaza k apesi pe ctrl, sau dai din rotita sau doar apesi un singur buton si merge si topaie scurt in acelasi timp!!!

cauta pe forumul din pgl unde echipele sunt penalizate prin forfeit pt utilizarea acestui lucru. si cei din pgl nu folosesc cfg-uri personalizate :)
silent-run = alergi si nu se aude.

daca tu in realitate poti face acest lucru atunci te rog devile sa ne arati si noua cum topai tu alergand si intr-un mod silentios in acelasi timp.

Cand nu intelegeti folositi google.com/ro/fr sau ce limbi cunoasteti voi mai bine si vedeti acolo ce si cum.
Nu ne intereseaza ce crede unu sau altul din moment ce am stabilit o regula.

p.s.: silent-run-unul creaza un sound bug, adica nu-l mai auzi calumea pe cel kre alearga. deci nu k nu s-ar mai auzii deloc, ci nu se mai aude clar cum ar trebuii sa se auda. Explicatia asta e pt cei care continua sa creada ca ei nu fac silent-run pt k totusi se aude ceva.

28 Oct 2008, 00:56
Profile
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 15 posts ] 

Topicuri similare 
Nu există topicuri similare.