View unanswered posts | View active topics It is currently 22 Jan 2018, 07:59

Forum rules 
- Regulament forum
- Regulament server CStrike

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 21 posts ]  Go to page Previous  1, 2
 salut VIM 
Author Message
Above You

Puncte Evo: 4
da chiar as vrea...si dak este greseala mea astept un ban....

ps:1: de acum inainte o sa fac poza la consola...nu o sa mai dau copy paste...asa o sa se vada mai bn..
ps:2: eu nu fac ss-uri juktorilor imediat ce am trecut spec...iar la el am stat ceva timp..la majoritatea juktorilor care eu le-am facut poze ori au iesit ori nu au raspuns...asta insemnand k erau "necurati"

09 Feb 2008, 14:11
Profile
Master of Spam

Puncte Evo: 38
K scuze daca te-am judecat gresit dar eu am spus ce s-a putut intampla..scuze daca am spus ceva neadevarat despre tine sau g0r!ka..eu am vrut doar sa explic si sa iei o decizie buna....

09 Feb 2008, 17:09
Profile
CS Staff Leaders

Puncte Evo: 111
vbitzi mult si degeaba. Am mai zis, daca nu cunoastetzi problema nu va bagatzi. Bagatorul nr1 in seama este Bufu, kre ma si contrazice. Nu te baga cand nu sti si nu mai lua apararea nimanui.

SS-ul nu apare pt k intai se da comanda si apoi tzi se afiseaza. E la fel k la ban. Iei ban si tzi se afiseaza doar daca te conectezi repede pe alt server.
Daca i se facea si a 2-a poza repede, i-ar fi aparut stampila de la prima poza.
Celor krora le apare stampila de la prima poza e doar din cauza lagului. Cum e cu comanda asta va explic acuma: se da admin_ss Xulescu
serverul citeste comanda si apoi el da 2 comenzi. - 1 ii face screenshot-ul lui x-ulescu
- 2 afiseaza comanda pe ecran,
Daca este lag intre Xulescu si server (sau Xulescu are un loss f mare din cauza propriului sau pc) se poate intampla k pana sa i se faca poza sa se afiseze pe ecran comanda data. Deci intai se afiseaza comanda si apoi i se face poza. Dar pt k astea sa se intample, repet, Xulescu trebuie sa aibe lag(sau Xulescu are un loss f mare din cauza propriului sau pc) pt a intarzia comanda data de server. Si se intampla destul de rar. Putea fi suspect, in cazul in care in prima poza i-ar fi aparut deja stampila iar Xulescu sa nu aibe nici loss si nici lag. Asta inseamna k a avut o secunda jumate (sau mai mult, depinzand de kt se scria atunci pe server) la dispozitzie, sa scoata si ogc-ul si sa-si faca si print screen.

Chestia cu reconnectul aluia de 3 ori in mai putzin de 3 secunde e imposibila. Iar daca cele 3 poze de kre zici tu s-ar fi facut intr-un interval mai mare de timp ar fi fost mai multe afisari in consola, printre kre si comanda.

Last edited by Charliee on 10 Feb 2008, 01:38, edited 1 time in total.

09 Feb 2008, 23:31
Profile
Above You

Puncte Evo: 4
da...bn mi-a fost scos accesul...nui nik pot sa joc si fara....dar as vrea sa stiu macar dc???

ps: rog pe cel care are acces la sv sa se uite in logs si sa vada k a fost k mine si nu aveam nici un motiv sa mint....

10 Feb 2008, 00:18
Profile
CS Staff Leaders

Puncte Evo: 111
asa o sa se intample. ai accesul suspendat pana se va uita kreva in log-uri

10 Feb 2008, 01:36
Profile
Mini tehnicus

Puncte Evo: 234
cat gorica.txt | grep taken
L0208036.log:L 02/08/2008 - 20:31:49: [ADMIN] (say) [ADMIN] SS was taken from g0r!ka.

O comanda data = 1 poza facuta. Nu avea sens sa ii ceri trei poze.

Admin sters. Topic closed.

Freelance code | Blog personal

10 Feb 2008, 21:25
Profile
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 21 posts ]  Go to page Previous  1, 2

Topicuri similare 
Nu există topicuri similare.