View unanswered posts | View active topics It is currently 15 Dec 2017, 17:58

Forum rules 
- Regulament forum
- Regulament server CStrike

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 24 posts ]  Go to page 1, 2  Next
 BAN 
Author Message
Banned
Banned

Puncte Evo: 0

Post BAN
mah ... e drept ca eu nu stiu regulile servarului ... dar sa imi deie dirct ban pt o injuratura asta e prea de tot... nu vreu sa va amentzi ... dar daca pana sambata seara nu imi e scos banu va pic si servarul si forumul .... momentan sunt foarte nervos ca adminul ala mio dat ban X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X( asa ca sunt instare de orice... va rog si frumos sa imi scotetzi banu... dar daca asa nu vretzi sa va luatzi adio de la servarul de csX(X(
asta e adminul care mia dat ban.. cel putzi cu numele asta a intrat:
Message from Admin (tachion): spectatori in or ou
iar pt asta am luat ban: "trag **** in ea harta".
uite ipu meu daca vrea careva sa imi scoata banu 193.230.205.2
mersi mult celui care imi scoate banu :*:*

10 Jan 2008, 18:55
Profile
Incepator

nu cred ca e cazul sa ameninti. intai invata sa vorbesti civilizat. si pt injuraturi nu se da ban permanent

10 Jan 2008, 19:36
Profile
Suspect de spam

mah ..gti mi prieten ..si chiar nu cred ..ca a luat ban. pe motiv intemeiat .. eu stiu ca pt inj se dau doar llama , gag ..cva akol ... sau in cel mai rau caz .. "avertizari" si la 3/3 .. ban.. si de vreme ce nu a fost avertizat.. nu cred ca e corect :roll:
ms de intelegere ... :? daca se poate :?

Last edited by bufu on 11 Jan 2008, 18:20, edited 1 time in total.

10 Jan 2008, 19:56
Profile
Banned
Banned

mda are dreptate bufu.. mersi mult man.. :*

10 Jan 2008, 20:15
Profile
CS Team

Cum a spus si pitic,pt injuraturi nu se ia ban permanent.Data viitoare sa te gandesti de 2 ori inainte sa injuri...

10 Jan 2008, 20:36
Profile
Banned
Banned

bai frate unde e regulametul ala al servarului?? X( ca deja ma enervezi vreu sa vad si eu unde scrie ca pt o injuratura se da ban??? X(X( .. hai un kick ... o avertizare, e altceva...dar nu banip.
VREU SA VAD SI EU UNDE SCRIE CA PT O INJURATURA SE DA BAN??(chiar daca nu e permanent) prima injuratura si prima abatere :D
Uite se pare ca nu mai am ban... mutzumesc frumos celui care mia scos banu :* ... o singura rugaminte la admini sau la moderatorii sa posteze undeva aicia pe forum regulamentul servarului atat pt jucatori cat si pt admini

10 Jan 2008, 21:58
Profile
Incepator

- Nu se accepta un limbaj vulgar, ofensator, defaimator la adresa celorlalti jucatori, din partea NIMANUI.
- Administratorii ii alegem singuri, astfel ca nu avem nevoie de cereri de acces pe server si/sau forum.
- RUSH este permis. Tero planteaza bomba. / CT dezamorseaza bomba.

Reguli Administratori
- Regulile generale se aplica si in cazul vostru.
- Nu se da ban fara screenshot inainte.
- Nu se da ban altui admin.
- Nu se schimba harta decat in ultimele 5 minute ramase din harta curenta si se face numai pe baza de vot.
- Se da un singur restart la sfarsitul primei runde.
- Evitati hartile mici, cand serverul este plin.
- Incercati sa pastrati echipele echilibrate pe tot parcursul jocului.
- Pedepsiti limbajul inadecvat (vulgar, ofensator, defaimator) cu gag/llama, iar la nevoie cu ban pe timp de 10 min.

Orice abatere a utilizatorilor cu access pe server, de la regulile de mai sus, aduce suspendarea/pierderea adminului.
Nimeni nu este "zeu" pe acest server. Orice admin poate sa ramana fara access, mult mai repede decat la primit. Asa ca va rog frumos sa lasati figurile "de cartier" si de "baieti rai" deoparte, cand intrati pe server.

10 Jan 2008, 22:19
Profile
Banned
Banned

deci pana la urma am dreptate pot sa fac adminul incompetent (nu is curios cine era) - Pedepsiti limbajul inadecvat (vulgar, ofensator, defaimator) cu gag/llama, iar la nevoie cu ban pe timp de 10 min.
Nu avea voie sa imi deie ban din prima... mersi mult pt regulament
TOPIC INCHIS

10 Jan 2008, 22:35
Profile
Mini tehnicus

Puncte Evo: 234
TOPIC INCHIS

Inca nu, ca mai am si eu ceva de zis.
Banurile pentru limbaj vulgar/inadecvat nu se dau permanente. Daca credeai ca ai luat ban fara un motiv intemeiat, era de ajuns sa postezi pe forum si sa folosesti un limbaj civilizat.
Avand in vedere ca tu nu prea l-ai folosit, ba chiar din contra, ai recurs la amenintari, banul sa metamorfozat din ban de 10 min (sau de cat era), in ban pe termen nelimitat + avertizare pe forum.

Data viitoare, atentie la limbaj ! Am mai zis`o de cateva ori si o mai zic o data. Inainte de a intra pe server sau forum, lasati tupeul "din spatele blocului", la usa. Aici nu castigi nimic cu amenintari, cu atat mai putin cu amenintari de flood. Daca luam un banut ptr fiecare amenintare de flood, care mi`am primit`o in decursul anilor, acum eram vecin cu Becali in Pipera 8)

GTI wrote:
Pedepsiti limbajul inadecvat (vulgar, ofensator, defaimator) cu gag/llama, iar la nevoie cu ban pe timp de 10 min.
Nu avea voie sa imi deie ban din prima... mersi mult pt regulament

Respectiva regula este facuta doar ptr a se sti ca nu e bine privit un limbaj inadecvat pe server. Pedepsele insirate acolo, sunt cele acceptate in acest caz, insa NU impune administratorului ordinea in care sa le aplice. Asta decide adminul.

Freelance code | Blog personal

11 Jan 2008, 08:03
Profile
Incepator

11 Jan 2008, 08:30
Profile
Banned
Banned

ce draq e cu servarul asta?? tot admini incompetetzi sunt X(X( ... am luat iara ban fara nici un motiv ban il am de la the chose one (cica cel mai bun admin) =))

11 Jan 2008, 13:00
Profile
Mini tehnicus

Dupa cum ziceam anterior, ai ban permanent, pe termen nedeterminat. Ca o mica paranteza, asta inseamna ca ip`ul tau va fi (re)adaugat in lista de banuri la fiecare 30 de minute (daca e no time limit) sau la fiecare schimbare a hartii).
Asa ca nu ti-a dat nici un admin ban din nou. Doar a fost rescrisa lista de banuri, la primul refresh.
GTI wrote:
tot admini incompetetzi sunt X(X( ...

Ai inca un avertisment. (desi multi spun ca Numarul 3 e cu noroc, la avertismente e cu ghinion.). Mai ai inca unu pana ajungi la 3.

11 Jan 2008, 13:09
Profile
Banned
Banned

no mah destepute ia ca te injur acuma ... mai da-mi o avertizare si gata da-mi ban si pe forum imi trag **** in servarul tau si in forum si in tot ca ii tot ca **** mea.... ii penibil frate... nu vezi cate reclamatzii avetzi .. vai de capu vostru mah... sunt numai admini incompetentzi sa itzi intre bine in cap .... asta e un servar ca **** ma pis pe el... sincer potzi sa ii dai foc la pc-ul care tine servarul de cs ... X(X(
Se vede ca e servar public... **** pe servare cu steam nu ezista asa ceva.. pa si bafta oricum la joc

11 Jan 2008, 13:16
Profile
Mini tehnicus

Post Adios
Dupa cum ma asteptam. Limitarea in gandire si exprimare denota faptul ca stai cam prost la capitolu intelect.
Iti uram drum bun si spor la invatat "Gramatica Limbii Romane" la scoala si nu prin spatele blocului sau la o miuta cu baietii.

Banned

11 Jan 2008, 13:31
Profile
CS Team

Puncte Evo: 13
bine gandit vim...ce trebuie sa suportam toate vorbele acestea jignitoare?eu cred ce nu!

11 Jan 2008, 17:39
Profile
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 24 posts ]  Go to page 1, 2  Next

Topicuri similare 
Nu există topicuri similare.