View unanswered posts | View active topics It is currently 15 Dec 2017, 14:15

Forum rules 
- Regulament forum
- Regulament server CStrike

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 13 posts ] 
 Amxmod G ??? 
Author Message
Incepator

Puncte Evo: 1

Post Amxmod G ???
salut tuturor!!! ma uitam mai devreme prin lista de servere ce o detin si am observat ca la serverul vostru nu mai apare adminmod ci amxmod G. am cautat pe google informatii despre aceasta versiune dar nu am gasit nimic. puteti sa imi spuneti si mie de unde lati luat??? plsss

06 Mar 2008, 08:45
Profile
Above You

Puncte Evo: 4
Post Re: Amxmod G ???
dak citeai mau bn iti dadeai seama de pe sv "amxmodx geronimo , un proiect sustinut de ****"(probabil nici public nu e facuat asa k il poti cauta doar pe la vim) :lol: :lol: :lol: :lol:

06 Mar 2008, 10:50
Profile
Incepator

vad ca acum este iarasi adminmod. puteti totusi sa imi dati si mie amx ala ? vreau si eu sa vad cum e

14 Mar 2008, 22:23
Profile
Above You

Puncte Evo: 4
pm lui vim si vezi dak te ajuta..dar nu cred pt k este inca in constructii si nici nu cred k este pt public..dar incearcati norocu :lol: :lol: :lol: bft

15 Mar 2008, 00:24
Profile
Incepator

pana la urma vati hotarat daca puneti la download geronimo asta???

16 Dec 2008, 08:06
Profile
Mini tehnicus

Puncte Evo: 234
Suntem hotarati de mult timp sa nu il lansam.
De la inceput ideea a fost ca respectivul pachet sa fie folosit doar pentru uzul personal. Daca l`am face public, am fi obligati sa facem publice si codurile sursa, ceea ce in momentu lde fata nu vreau.
De o perioada sunt cam satul de ţâncii care din cateva apasari de "backspace" au sters un copyright si o data cu el, munca developerului. Soo, for the moment, no thanks.
Poate in 2009 o sa fiu mai ingaduitor. :roll:

P.S La ora asta lumea e la munca, tu muncesti stand pe forumuri ? :))

Freelance code | Blog personal

16 Dec 2008, 08:15
Profile
Incepator

pai punel si tu la download fara surse. mare smecherie. si imi permit sa stau pe forum pentru ca am intrat in concediu #-yahoo

16 Dec 2008, 08:19
Profile
Mini tehnicus

Daca as face publice fisierele fara surse, as incalca licenta Amx Mod X -ului. Asta ar cam fi trebuit sa sti deja, tinand cont ca sustineai mai deunazi ca esti programator. Sau incurc borcanele si nu tu erai persoana de cerea hosting pentru nu stiu ce soft ?
Now, back to work, ca unii dintre noi nu sunt in concediu :x

16 Dec 2008, 08:23
Profile
Incepator

ce legatura are limbajul in care programez eu adica java cu amx ? servici usor

16 Dec 2008, 08:32
Profile
Mini tehnicus

Faceam referire la licenta GNU, sub care este lansat AMX MOD X, nu la limbajul de programare. Orice persoana care a cochetat catusi de putin cu programarea, ar fi trebuit sa stie ce contine respectiva licenta.

16 Dec 2008, 10:38
Profile
Nou Venit

Puncte Evo: 0
@ViM... ti-am lasat un PM acum vreo saptamana :) ...cu o cerere dar nu am primit raspuns :(

24 Apr 2009, 23:41
Profile
Mini tehnicus

ionut94 wrote:
@ViM... ti-am lasat un PM acum vreo saptamana :) ...cu o cerere dar nu am primit raspuns :(

Am citit mesajul de la tine, insa nu am dat reply la momentul respectiv, pentru ca eram ocupat cu altceva si dupa aceea am uitat :D

Sa luat pachetul de baza AMXMod X, sa modificat cu ajutorul adminilor in mare masura, astfel incat sa se muleze dupa nevoile noastre, s`au adugat optiuni noi si sa inlaturat ceea de ce nu aveam nevoie.
Geronimo este optimizat pentru masinile pe care ruleaza, 90% din date sunt stocate in baza de date, are o interfata web, pluginuri custom si multe altele, care nu sunt vizibile jucatorilor.

Nu vreau sa mi`o fie luata in nume de rau, insa tot ce am enumerat mai sus a fost realizat in destul de mult timp, cu ajutorul adminilor nostri si deocamdata nu ma lasa inima sa impart cu toata lumea, munca catorva oameni, din simplul motiv ca romanul stie una si buna "delete copyright".
Si de la stergere copyright`ului, nu mai e decat un pas pana la posturi pe forumuri de profil gen cstrike.ro sau mai stiu eu care, a unor aplicatii/softuri/scripturi/etc insusite de pusti care isi fac griji in privinta examenului de capacitate.

Atata vreme cat raman la EvoSys, iar firma o sa sustina acest server de CS si Geronimo se va dezvolta. Daca o za din lantul de mai sus se rupe, viata lui Geronimo va inceta.

In alta ordine de idei, in PM mi`ai zis ca ai colectie de addonsuri si de asta il vrei si pe geronimo al nostru. Scuze de intrebare, dar la ce iti foloseste colectia asta ?

P.S Daca vroiam sa fac o gluma morbida, te intrebam daca oferi mai mult. Dar nu sunt genul #-crazy

25 Apr 2009, 01:35
Profile
Nou Venit

Puncte Evo: 0
vim... sry daca te-am suparat, dar sa stii ca nu te-am mintit.. chiar am o coelctie .. le probez pe fiecare apoi le scriu pe CD si le pun undeva unde doar eu am acces :)) dar asata nu are nici o legatura.. ideea era ca imi cer scuze daca te-am suparat sau enervat, tot ce am facut a fost sa til cer frumos, dar e drept ca am fost prea insistent..:( inca odata mii de scuze... daca vreodata te vei hotara sa il pui la download, te rog sa ma anunti, deoarece ti-am lasat ID-ul meu in PM.. ;)
acum regret faptul ca am cerut totusi addonsul acesta , cu toate ca am citit topicul acesta deschis de elgi... si intr-un fel stiam ca nu il voi primi.. :D, dar asta e.. viata merge inainte, nu?? :)

27 Apr 2009, 23:21
Profile
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 13 posts ] 

Topicuri similare 
Nu există topicuri similare.