View unanswered posts | View active topics It is currently 16 Dec 2017, 11:09

Forum rules 
- Regulament forum
- Regulament server CStrike

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 3 posts ] 
 Cateva sesizari si o sugetie 
Author Message
Master of Spam

Puncte Evo: 38

Post Cateva sesizari si o sugetie
Ma rog nu se poate numi reclamatie si mai degrava o sesizare..ma rog...

1 la mana ... nu stiu dc dar eu nu pot sa dau admin_spec , admin_ct , admin_t sau alte comenzi de genu..
2 la mana ... cand dau admin_who nu arata admini ci prima litera din nickul lor si niku meu mai departe
Ex.
---------Helper--------
KT-Da|Damned_Devil
T-Da|Damned_Devil

in loc de

---------Helper--------
Kraven
T-Da|Damned_Devil

3 la mana ... nu merge sa le dai kick celor cu niku mai mic de 3 litere/cifre ... si alte comenzi

In rest perfect......

Si o sugestie acuma....am vazut ca toti admini au imunitate....ar fi mai bine daca un admin mai mare da o comanda pe un admin mai mic sa treaca de imunitate si invers nu ....

No Cheats ... Cheats Are For N00bs For Stupid Idiots Who Cannot Prove There Good Enough

Jucand acest joc am invatat ca daca esti mic poti face lucruri mari, punand suflet in lucruri mari poti face sa fie gigantice ... insa am mai invatat ca fara prieteni poti sa te prabusesti de acolo imediat...

OFFTOPIC:
* To understand man you must be a man, but to understand girls, you must be a GOD! (maybe)
* Beţia e nebunie cu voia.

13 Apr 2008, 22:45
Profile
Incepator

Puncte Evo: 0
Post Re: Cateva sesizari si o sugetie
am observat si eu chestia cu numele devile...:|
1 sa-u schimbat multe comenzi...!
si tot se zice da admin_help si iti arata comenzile dar nu e asa!de exemplu la admin_help nu-ti apare k poti da llama sau sa schimbi harta ...etc...
2 am fost azi pe server si am adminat 3 ore...in acest timp am facut poze multor playeri..multi dintre ei foloseau coduri se vedea pe fata...nu puteam face nimic:| nu era nimeni altcineva pe server...le-as fi dat kick pana ma trezeam cu reclamatie si mi se suspenda iar accesul cum am mai patit!tipau toti la mine eram singur am facut si eu ce am putut...dak knd le spui asta celor cu acces mai mare nu te cred!in fine ce sa spun, se intampla atatea lucruri...lumea nu vede knd faci ceva pentru server dar qm gresesti putin cum te suspenda sau cva,parca ar vedea numai intr-o parte!
nu mai am cuvinte!
o seara buna!

15 Apr 2008, 01:30
Profile
Mini tehnicus

Puncte Evo: 234
Post Re: Cateva sesizari si o sugetie
ciubey:

1. La respectivele comenzi are acces orice admin.
2. Stiu de problema, insa am fost prins cu altele in ultimele zile. Se va rezolva.
3. - Foloseste cu incredere meniul. (admin_kickmenu , admin_banmenu, admin_clcmdmenu, etc) sau
- admin_userlist, ii iei userid-ul celui caruia vrei sa ii dai kick si ii dai kick cu admin_kick #numar.

Imunitatea "exista" doar in pluginurile de pe fiecare server in parte. Ideea e destul de simpla.
inainte de a se executa o comanda asupra unui jucator, pluginul verifica daca jucatorul este conectat, daca are imunitate si dupa aceea se executa comanda.
Ceea ce propui tu, se poate face tot cu o asemenea verificare, ceea ce e cam acelasi lucru din punctul meu de vedere.
Pe partea cealalta nu`mi convine, ptr ca trebuie sa rescriu o mare parte din pluginuri.

kraven:
1. Pariu ca arata ? :) (Am intrat cu acces de helper)
Code:
----- AMXMod Geronimo Help: Commands -----
31: admin_kickpercent  : setting for kickpercent.
32: admin_leave <tag> [tag] [tag] [tag]
33: admin_limitteams  : <0 or 1> Changes LimitTeams CVAR
34: admin_llama - <authid, nick, @team or #userid>
35: admin_map <mapname>
36: admin_mapmenu - displays changelevel menu
37: admin_maxrounds  : <value> Changes MaxRounds CVAR
38: admin_modules
39: admin_nick <name or #userid> <new nick>
40: admin_nopass  : Remove the server password
----- Entries 31 - 40 of 80 -----
----- Use 'admin_help 41' for more ----

2. Daca le-ai facut poze, le ceri pozele. Nu le dau, procedezi ca ciubey. Notezi ip`ul undeva si cand intra un admin cu acces de ban, "tipi" dupa el sa dea ban pe respectivul ip. Sau intri pe forum si postezi in sectiunea ban/unban.
Poate sa iti faca reclamatie oricine. Din moment ce nu ti`au dat pozele, se pot muta pe alt server.

olDkraven wrote:
lumea nu vede knd faci ceva pentru server dar qm gresesti putin cum te suspenda sau cva,parca ar vedea numai intr-o parte!

Ba vedem si cand aveti grija de server, insa incercam ca cei care au acess mai mare pe server sa fie persoane de incredere. Iar increderea se castiga in timp.

Freelance code | Blog personal

15 Apr 2008, 02:37
Profile
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 3 posts ] 

Topicuri similare 
Nu există topicuri similare.