View unanswered posts | View active topics It is currently 15 Dec 2017, 14:13

Forum rules 
- Regulament forum
- Regulament server CStrike

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 9 posts ] 
 Pt vim 
Author Message
Happy Camper

Puncte Evo: 15

Post Pt vim
Salut vim mam intors pe serverul acesta ! am observat ca nu mai am admin ! Dar acum dimineata imi zice ca am ban pe server cand incerc sa ma conectez ! Am ip routabil am schimbat ipu de mai multe ori ! Ai inchis serverul tu cumva in dimineata asta si da vreo eroare ? Ca ban nu am mai mult ca sigur ! Multumesc astept raspuns cat mai repede !

24 Mar 2008, 08:24
Profile
Mini tehnicus

Puncte Evo: 234
Post Re: Pt vim
a fost ban pe clasa. poti incerca acum.

Freelance code | Blog personal

24 Mar 2008, 12:18
Profile
Suspect de spam

Puncte Evo: 0
ca sa nu mai fac alt TOPIC

Vim.. tot nu sti ce se poate face sa nu mai am lagg :cry: .. poate o fi de la hlguard ? :oops: :shock: :(

24 Mar 2008, 15:28
Profile
Mini tehnicus

Ceea ce ruleaza pe server (pluginuri, module, etc) nu influenteaza pingul clientilor (cel putin nimic din ce exista pe server la ora actuala). Daca ar fi fost asa si "ceva" instalat pe server, producea lag, toti care intrau pe server aveau lag, nu numai clientii Astral din Cluj.
Aceste pluginuri, sunt doar o parte din numitorii care pot provoca clientiilor loss, choke, fragmentarea jocului, etc. Si asta se intampla de regula cand configuratia serverului nu mai face fata la cererea de resurse, din partea aplicatiilor instalate. Cu alte cuvinte, daca pe server sunt instalate "n" pluginuri, serverul ruleaza pe o banda de 512 Kb/sec si are memorie de 256 SDRAM, clientii se vor trezii cu choke, loss si jocul se va fragmenta.

Deocamdata pe **** nu este problema nici de banda, nici de resursele serverului, ci doar de uplink`urile dintre diferiti provideri de Internet. Din cate vad, problema tine doar de Astral, toate peering-urile lor fiind la pamant acum.

HLGuardu va mai ramane pe server cel putin pana la sfarsitul concursului. Si asa am observat, hmm nici nu stiu cum sa`i zic; am observat o "anomalie" si anume ca de cand am instalat hlguardu, s`au cam rarit "zeii" pe server. Fapt sau intamplare ? :roll:
Asadar, HLGuradu ramane in picioare pana la sfarsitul concursului. Dupa aia, mai vedem.

Si ca sa iti raspund la intrebare si mai clar. Daca ai ping mare nu are nici ol egatura cu HLGuradu. Pingul este influentat doar de calitatea conexiunii dintre ISP-ul tau si ILink.
Daca ai loss/choke, iti recomand sa`ti revizuiesti configul (daca ai), mai ales partea care tine de rate si conexiune.

Numai bine.

24 Mar 2008, 16:10
Profile
Banned
Banned

Puncte Evo: 3
HLGuard ar trb sa ramana pe sv. Acesta a dat o parte din banuri celor care aveau in cfg lucruri care sunt considerate coduri, ceea ce e foarte bine. Acum putem zice ca suntem aproximativ egali.

24 Mar 2008, 17:46
Profile
Suspect de spam

Puncte Evo: 0
dar ..e ciudat ca numai pe **** am lagg :? :( :cry: :( :cry: :(

24 Mar 2008, 18:09
Profile
Banned
Banned

Puncte Evo: 3
dap si mie mi se intampla la fel: numai pe ****

24 Mar 2008, 18:10
Profile
Happy Camper

Puncte Evo: 15
Chestia e ca ... cu tot cu HLguardu pe server de la 8 dimineata pana la 9 acum nu a aparut nici un admin pe server si serverul duduie de speed si aim ! Oare cine castiga concursul unu cu aim ? sau unu cu speed ?

25 Mar 2008, 09:03
Profile
Mini tehnicus

Dupa cum am mai spus de "n" ori, nu exista server "bullet proof" din punct de vedere al codurilor. Apar cam 10 coduri noi pe saptamana, de abia tin pasul baietii care fac update`uri la VAC. Asa ca nu vei gasi server pe care sa nu mai prinzi cate un OGC. Macar asa, de fun, sa nu uite lumea ca exista.
Daca vreti discutii pe marginea acestui subiect, am putea continua o saptamana si cred ca tot nu am termina.
Ideea e cat se poate de simpla. Toata lumea are pretentii sa fie serverul curat macar atata timp cat sunt admini online. Cu timpul poate s-or mai gasii somnambuli ca tornada, care sa piarda noptiile la CS si atunci vom avea mai multi admini si noaptea, insa repet. Nu le voi face eu sau altcineva program la admini. (Tu intri pe server de la ora x la ora y, s.a.m.d). Fiecare joaca cand poate si cand are chef.

HLGuardu nu a fost adaugat pe server ca sa prinda "duduiala" de speed si aim. Daca sunt admini pe server, alea se vad din avion. EL a fost adaugat cu alte scopuri.

25 Mar 2008, 15:55
Profile
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 9 posts ] 

Topicuri similare 
Nu există topicuri similare.