View unanswered posts | View active topics It is currently 12 Dec 2017, 19:48

Forum rules 
- Regulament forum
- Regulament server CStrike

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 10 posts ] 
 neclaritati privind adminitrarea serverului 
Author Message
Incepator

Puncte Evo: 1

Post neclaritati privind adminitrarea serverului
salut tuturor,
ma numesc marin laurentiu,am 36 de ani si ceva ani de cs in spate...
nume de "scena" :) -bala

in primul rand vreau sa specific ca acest post nu se vrea a fi o reclamatie ci mai degraba o...sugestie in vederea imbunatatirii calitatii serverului.despre ce e vorba..
am observat o rectie lenta, uneori chiar tardiva a unor admini vis-a-vis de jucatorii cu chaturi...parca le-ar fi frica sa ia decizia de a le da ban...poate de teama de a nu-si pierde adminul...din punctul meu de vedere chestia cu ss-urile inseamna pierdere de timp si de multe ori nu se reuseste prinderea momentului...se stie ca exista chaturi bind-uite si doar prin simpla apasare la o tst se activeaza sau se dezactiveaza...sa il prinzi cu ss este mai greu ,iar in cazul aim-ului -imposibil... e mult mai simplu urmarirea suspectului o runda, maxim doua,facut demo si ban direct...in cazul unui admin cu experienta,o singura runda sau chiar mai putin e suficient ptr a-si da seama daca e vb de cod sau nu...toata aceasta tagiversare datorata asteptarii momentului ideal ptr a face poze duce la iritarea celorlalti playeri,personal refuz sa mai joc si ma bag spectator...
am si cateva exemple concrete de situatii neplacute,chiar...penibile.playerii vizati: canela,nel_fri,snytel...
adminii vizati: nu conteaza si nici nu vreau sa-mi pun in cap tot serverul :D

canela...
joaca cu mine in echipa pe aztec_evo,mi se pare suspect ptr frecventa foarte mare de hs... practic, are 12 killuri consecutive toate numai hs...nu prea reusesc sa-l urmaresc ptr ca imi mergea bine si terminam rundele live...admin online dar nu se sesizeaza...pana la urma decid sa ma bag spec...playerul are clar aim si wall... sesizez adminul si intru la joc..dar surpriza ...adminul online imi face mie poze si imi cere id-ul...intru pe mess dau pozele si totodata ii atrag atentia despre jucatorul respectiv...mi se spune ca joaca demult pe server si e...curat. imi zice ca a mai fost urmarit si de cutare si cutare(admini) si nu are nimic...zic ok...si imi vad de treaba...nu poze...nu demo...
nel_fri...
jucam pe nuke,acum vreo 3 saptamani, si il am adversar...3 runde consecutiv iesea si primul glont hs indiferent in ce pozitie eram...mi se pare dubios,ma bag spectator si il urmaresc...wall si aim clar ca lumina zilei...3 admini online...nu se sesizeaza nimeni...intru pe mess unde aveam adresa unuia dintre adminii online si ii atrag atentia...mi se spune ca nu are nimic,ca e un tip la vreo 40 de ani si ca il cunoste si nu joaca codat....din nou nu mai zic nimic...timp de vreo 3 saptamani tipul apare constant pe server de fiecare data codat...nici o reactie...ieri intra din nou,bineinteles codat,si ma hotaresc sa-i fac demo...pana la urma i se fac poze si primeste ban...nu imi mai amintesc de la cine...dar asta de-abia dupa 3 saptamani...
snytel...
tot ieri se intampla...playerul are wall clar,sesizez adminul si mi se spune sa tac din gura...i se fac poze dar din pacate...ratate. se schimba harta...adminul iese,playerul...ramane...stateam spec si il urmaream...pana la urma i-am scris sa iasa ca e penibil...intr-un final iese dar...reintra dupa vreao ora...se juca awp_dust.ma bag in achipa cu adminul online si ii scriu pe team_say sa nu vada "infractorul"...ii atrag atentia ca a jucat mai devreme cu wall...nici un raspuns,nici o reactie...se schimba harta pe assalt_necro ,intra si alti admini...pana la urma ii fac demo si sesizez adminul...mi se spune ca vb mult si prost...intr-un final ii se fac poze si primeste ban...dar asta de-abia dupa 3 ore ...
in fine...exemplele pot continua...dar nu asta e scopul...ideea este sa se faca ceva ptr a nu mai exista aceaste situatii...o solutia ar fi cea de mai sus:ban direct in cazuri clare cand vede tot serverul sau demo si ban...pozele sant pierdere de timp...cine se crede nedreptatit sa scrie pe forum...
cam asta ar fi...sper sa nu fi deranjat foarte tare :D ...salutare tuturor...si ne vedem la joc

25 Jan 2009, 15:39
Profile
CS Staff Leaders

Puncte Evo: 70
Post Re: neclaritati privind adminitrarea serverului
Bala nu e rau ce zici tu,dar gandeste-te ca poate fi un player care joaca foarte bine si daca te iei dupa metoda data de tine s-ar putea sa primeasca ban acel player aiurea,el neavand nici un cod.Eu cred ca metodele ce le folosim acum sunt foarte bune si de folos,acum doar trebuie mai multa determinare din partea noastra a adminilor.IAr pentru cei cu ce folosesc codul cu nesimtire normal ca facem un demo scurt si banam direct.(mi-e plin in cstrike de demouri si cred ca si la ceilalti admini e la fel). HF #evo-fan

25 Jan 2009, 16:25
Profile
Nou Venit

mai Laurentiu ... ziceai ca intrai spec si le faceai demo . Puteai sa intri pe forum si le postai si il trageai la raspundere daca playeru "X" la care iai facut demo are coduri . Daca zici ca adminul nu vroia sa faca poze .

Regula aia de trebe sa faci ss inainte sai dai ban merita , deoarece nu vine orice player sai zica la admin vezi playeru "y" are wall si aim si sai dea ban .NU.
Tu ca jucator daca vezi ca un jucator ti se pare suspect , te adresezi adminului care ieste pe servar sa ia masuri (nu insista ).. iar daca nu , ii faci un demo ( ca si in cazurile care le-ai prezentat ) si il pui pe forum cu cat mai multe date despre cine a fost pe servar , cine a fost admin .. etc
Si sper ca se vor lua masuri !!!

25 Jan 2009, 16:31
Profile
Master of Spam

Puncte Evo: 38
Eu , ca admin pe aces sv si kiar imi vine sa cred ca am o bogata experianta in domeniu, momentan suspendat la postul de helper(daca stau sa ma gandesc nici nu stiu motivul) sesizez de multe ori adminul care poate da ban, dar mi se raspunde simplu "stai sa vad si eu" , si vede mai exact dupa vro 3-4 runde de la sesizare...cum a fost cazul de azi cu cei 2 "aim-isti" si nici un admin nu facea nimic...

Faza cu demo e valabila (dupa poarerea mea) cat timp nu sunt admini, dar cand omul a spus ca erau 3-4 admini care stateau si jucau in loc sa isi faca datoria mi se pare deja problema...

Faza cu ss e oblicat sa o faca in caz ca nu e sigur pe el, da cand vezi un jucator ca tine tinta pe capu lu unu prin perete si mai si trage...aici kiar nu mai vad rostul, sau la aim la fel...

P.S. Ori mi se pare mie, ori pe sv este din ce in ce mai mare indiferenta ???? sau e indiferenta fata de mine ???

No Cheats ... Cheats Are For N00bs For Stupid Idiots Who Cannot Prove There Good Enough

Jucand acest joc am invatat ca daca esti mic poti face lucruri mari, punand suflet in lucruri mari poti face sa fie gigantice ... insa am mai invatat ca fara prieteni poti sa te prabusesti de acolo imediat...

OFFTOPIC:
* To understand man you must be a man, but to understand girls, you must be a GOD! (maybe)
* Beţia e nebunie cu voia.

25 Jan 2009, 17:53
Profile
Junior

Puncte Evo: 0
Prietene nu la toti poti sa evidentiezi wallu intr-o runda sau doua cum spui tu.Apoi spui ca unii admini sunt idiferenti sau au o reactie lenta,daca e asa poti foarte usor sa faci tu un demo cu respectivul jucator care ti se pare tie codat si apoi pui pe forum.Daca ai tu dreptate si respectivul are cheaturi iar adminul nu s-a sesizat atunci vor fi aplicate sanctiuni staibilite de owneri.Eu zic ca adminii acestui servar stiu sa isi faca treaba si nu cred ca poate sa fie cheateri pe servar atat timp cat este un admin online si ca ar trebui sa ai mai multa incredere in deciiziile noastre

25 Jan 2009, 18:14
Profile
Incepator

(sica) wrote:
Bala nu e rau ce zici tu,dar gandeste-te ca poate fi un player care joaca foarte bine si daca te iei dupa metoda data de tine s-ar putea sa primeasca ban acel player aiurea,el neavand nici un cod.Eu cred ca metodele ce le folosim acum sunt foarte bune si de folos,acum doar trebuie mai multa determinare din partea noastra a adminilor.IAr pentru cei cu ce folosesc codul cu nesimtire normal ca facem un demo scurt si banam direct.(mi-e plin in cstrike de demouri si cred ca si la ceilalti admini e la fel). HF #evo-fan

sica ,e simplu mane...il urmaresti si faci demo...practic vezi ce vede el si auzi ce aude el...nu esti sigur,nu dai ban si faci ss...nu il prinzi si totusi ai dubii,ii iei ip-ul pui demo pe server si daca baietii hotaresc ca era "patat" ban la urmatoarea intrare pe server...

-- Sun Jan 25, 2009 19:01 --

Baronu wrote:
mai Laurentiu ... ziceai ca intrai spec si le faceai demo . Puteai sa intri pe forum si le postai si il trageai la raspundere daca playeru "X" la care iai facut demo are coduri . Daca zici ca adminul nu vroia sa faca poze .

Regula aia de trebe sa faci ss inainte sai dai ban merita , deoarece nu vine orice player sai zica la admin vezi playeru "y" are wall si aim si sai dea ban .NU.
Tu ca jucator daca vezi ca un jucator ti se pare suspect , te adresezi adminului care ieste pe servar sa ia masuri (nu insista ).. iar daca nu , ii faci un demo ( ca si in cazurile care le-ai prezentat ) si il pui pe forum cu cat mai multe date despre cine a fost pe servar , cine a fost admin .. etc
Si sper ca se vor lua masuri !!!

ideea era nu de a trage la raspundere adminii ci tocmai de a le da o mai mare...libertate de decizie...
personal intru pe cs mai mult in week-end,in timpul saptamanii doar 0 ora maxim doua cand vin de la servici...daca intr-o ora stau sa fac 3-4 demo-uri imi piere cheful de cs...in afara de asta chiar nu acuz aiurea vreun jucator daca nu sant sigur...joc de putin timp pe server,si niciodata, nici macar o data ,cu toate ca nu cunosteam jucatorii,fiecare ce stie si cat poate, nu am acuzat un jucator fara sa fi fost codat...timpul si deciziile adminilor mi-au dat dreptate...

-- Sun Jan 25, 2009 19:01 --

dReam wrote:
Prietene nu la toti poti sa evidentiezi wallu intr-o runda sau doua cum spui tu.Apoi spui ca unii admini sunt idiferenti sau au o reactie lenta,daca e asa poti foarte usor sa faci tu un demo cu respectivul jucator care ti se pare tie codat si apoi pui pe forum.Daca ai tu dreptate si respectivul are cheaturi iar adminul nu s-a sesizat atunci vor fi aplicate sanctiuni staibilite de owneri.Eu zic ca adminii acestui servar stiu sa isi faca treaba si nu cred ca poate sa fie cheateri pe servar atat timp cat este un admin online si ca ar trebui sa ai mai multa incredere in deciiziile noastre

dREAM,tocmai ti-am dat 3 exemple mai sus,toti cei 3 au primit ban intr-un final,dar din pacate destul de tarziu...la cei 2 de ieri chiar am demo in calculator dar oricum nu stiu sa-l postez pe forum...la ambii poti "evidentia" wallul in mai putin de o runda...
nu am afirmat ca nu am incredere in deciziile adminilor,prezenta lor pe server fiind unul din motivele ptr care joc pe acest server...daca nu erau admini,nu jucam pe acest server...

25 Jan 2009, 19:30
Profile
Master of Spam

Puncte Evo: 53
Acum chiar ca vorbesti prostii...
Faza cu playerul Snytel imi era adresata mie. Intradevar am facut un ss prost cand am intrat pe server. Dupa care a mai jucat 2 runde in care nu a omorat pe nimeni si a iesit. Cand a reintrat i-am facut imediat ss cand am vazut ca era activat si i-am dat ban. Eu intre timp nu am iesit de pe server. Daca vrei sa relatezi ceva poti macar sa spui adevarul sau sa nu il deformezi.
Apoi da am vazut ca i-ai facut demo si ti-am multumit si ti-am explicat ca nu imi trebuie ca am dovada acel ss. NU ti-am spus ca vb prea mult ci te-am rugat sa ne spui noua cine e codat, nu sa ii intrebi pe acesta. Asta a fost toata discutia. Tu mi-ai zis ca erati voi toti dovada ca el era codat ceea ce nu este valabil si ca imi trebuie dovezi.
NU intotdeauna intr-o runda poti sa prinzi un demo din care sa iti dai seama daca are sau nu. Sunt unii care au on/off si nu ii prinzi atat de usor.

Pe viitor te rog sa postezi macar ceva care sa fie adevarat.

26 Jan 2009, 00:56
Profile
Incepator

SabeR wrote:
Acum chiar ca vorbesti prostii...
Faza cu playerul Snytel imi era adresata mie. Intradevar am facut un ss prost cand am intrat pe server. Dupa care a mai jucat 2 runde in care nu a omorat pe nimeni si a iesit. Cand a reintrat i-am facut imediat ss cand am vazut ca era activat si i-am dat ban. Eu intre timp nu am iesit de pe server. Daca vrei sa relatezi ceva poti macar sa spui adevarul sau sa nu il deformezi.
Apoi da am vazut ca i-ai facut demo si ti-am multumit si ti-am explicat ca nu imi trebuie ca am dovada acel ss. NU ti-am spus ca vb prea mult ci te-am rugat sa ne spui noua cine e codat, nu sa ii intrebi pe acesta. Asta a fost toata discutia. Tu mi-ai zis ca erati voi toti dovada ca el era codat ceea ce nu este valabil si ca imi trebuie dovezi.
NU intotdeauna intr-o runda poti sa prinzi un demo din care sa iti dai seama daca are sau nu. Sunt unii care au on/off si nu ii prinzi atat de usor.

Pe viitor te rog sa postezi macar ceva care sa fie adevarat.

saber,nu mint din principiu si nici motiv sa deformez adevarul nu am...chiar nu am pomenit numele vreunui admin tocmai ca nu ma intereseaza sa aduc vreu prejudiciu nimanui,nici macar de imagine...mai gandeste odata...eu cand am intrat pe server se juca o harta ,din pacate nu stiu cum se numeste...ceva gen dust in care spargi niste pereti daca tragi in ei...atunci ti-am sesizat prima oara ca snytel are wall...ai incercat ss dar nu a reusit,si s-a schimbat harta...personal nu te-am, mai vazut pe server,poate a fost scapare sau poate ai intrat undercover...dupa putin timp a iesit si snytel,apoi a reintrat pe awp_dust cand sigur nu erai pe server... era alt admin...dupa awp_dust a fost assalt_necro cand ai reintrat(sau ma rog atunci te-am revazut eu...) si i-ai dat ban...

26 Jan 2009, 18:08
Profile
Happy Camper

Puncte Evo: 15
Ce Ciubey esti suspendat si trebuie sa vorbesti cu ironie tot timpu sau sa ne amintesti noua faptul ca esti tu suspendat ? Esti suspendat si ? Nu vad care e problema , nu e cazul sa deschizi iar subiectul dar vad ca insinsti cu chestia asta ca esti tu suspendat ! Si io am fost si ? Fiecare gresim ! Si mai lasa fazele cu indiferenta sau cu adminii nu fac nimic pe server ca sincer m-ai enervat tare la postul tau ! Nu mai generaliza nimic te rog frumos ca eu nu m-am luat de viata ta ! Nu toti adminii sunt asa " experti " ca tine asa ca veziti de lungu nasului ! Ca daca erai asa bun precum zici erai god acum ... Si ne sanctionai tu pe noi daca greseam dupa cum spui !

29 Jan 2009, 16:41
Profile
Master of Spam

Puncte Evo: 38
hai kidzor ca esti tare, god...nu o sa ma vezi u pe sv asta nici intr-o mie de ani, poate nu sti motivul, dar til zic eu (charliee), iar despre generalizat, fie cum zici u,

P.S. tot nu mi-am dat seama ce tea suparat din postul meu pe u...cu tine nu am avut nici o interactiune de cand am helper, ci cu alte pers > decat majoritatea de aceea generalizez... Vrei sa spun Alfabetul si sal sar peste X ca asa vrea X ... Nu

No Cheats ... Cheats Are For N00bs For Stupid Idiots Who Cannot Prove There Good Enough

Jucand acest joc am invatat ca daca esti mic poti face lucruri mari, punand suflet in lucruri mari poti face sa fie gigantice ... insa am mai invatat ca fara prieteni poti sa te prabusesti de acolo imediat...

OFFTOPIC:
* To understand man you must be a man, but to understand girls, you must be a GOD! (maybe)
* Beţia e nebunie cu voia.

29 Jan 2009, 17:17
Profile
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 10 posts ] 

Topicuri similare 
Nu există topicuri similare.