View unanswered posts | View active topics It is currently 16 Dec 2017, 11:14

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 31 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
 WoW Server ? Any nice WoW server ? 
Author Message
Mini tehnicus

Puncte Evo: 234

Post WoW Server ? Any nice WoW server ?
Hai sa fac inaugurarea acestei noi sectiuni.
In timpul liber, mai butonam la WoW ocazional, insa cum serverele serioase de la noi au disparut precum ciuperciile la seceta, a aparut problema "Pe ce server pot sa arat cat de n00b sunt la acest joc?".
Stiu ca sunt cativa jucatori de WoW printre voi. Daca stiti niscavai servere unde sa nu se dea wipe la DB, de fiecare data cand il paraseste gagica pe admin, postati !

Oare mai sunt servere serioase de WoW in RO ?  

Freelance code | Blog personal

24 Apr 2009, 15:27
Profile
Junior

Puncte Evo: 5
Post Re: WoW Server ? Any nice WoW server ?
vim wrote:

Oare mai sunt servere serioase de WoW in RO ?  

Nu cred ca vei vedea vreodata un server serios in Romania :| .Peste tot se fac magari si ies certuri din toate porcariile.Prea curand nu vom vedea un server de WoW serios in Ro. :roll:

24 Apr 2009, 17:11
Profile
Vorbaret

Puncte Evo: 6
http://www.wizardworld.ro/news.php un sv cat de cat decent... LOW RATE, cat mai putine bugguri si se rezolva zilnic...(DC si rezolva)...
Yo is multumit de el... Dak aveti de gand careva sa jucati, bagatimi caracteru' >> Luckya << la prieteni si vb :) !

04 May 2009, 18:36
Profile
Mini tehnicus

Low rate ? Tinand cont ca joc wow ocazional, crezi ca am rabdare sa cresc un caracter pe rate de 1x - 5x ? :)

04 May 2009, 21:54
Profile
CS Staff Leaders

Puncte Evo: 148
Lineage II is better (grafica,gameplay etc.)
Daca vreti sa incercati, am clan pe un server romanesc 15x,va ajut cu armuri ce vreti...
http://www.youtube.com/watch?v=0uS1vHzY ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=BoeJaM5T ... re=related

05 May 2009, 02:22
Profile
Vorbaret

rhaoul wrote:
Lineage II is better (grafica,gameplay etc.)
Daca vreti sa incercati, am clan pe un server romanesc 15x,va ajut cu armuri ce vreti...
http://www.youtube.com/watch?v=0uS1vHzY ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=BoeJaM5T ... re=related

Joci pe dex?
vim wrote:
Low rate ? Tinand cont ca joc wow ocazional, crezi ca am rabdare sa cresc un caracter pe rate de 1x - 5x ? :)

Daca iti plac mai mult sv-urile de fun in care faci numai pvp si ai totul de-a gata ala nu consider ca e wow, ala e bambilici :)). Adik ce mai joci dak nu te chinui umpic sa iti cresti caracteru, sa savurezi adevaratul jok... Dar in fine, fiecare cu ce-i place

06 May 2009, 14:55
Profile
CS Staff Leaders

Puncte Evo: 148
Pe dex e lag mare,de fapt nici nu stiu daca mai exista...
Ancient heroes se numeste asta pe care joc eu.
Apropo degeaba va zic eu de lineage, daca ati apucat sa jucati prima data WOW, asa cum nici eu nu ma simt atras de WOW daca am incercat lieange de prima data(si joc de 3-4 ani).
Ar trebui sa nu jucam niciunul din aceste jocuri,chiar daca sunt high rate, te pot tine departe de realitate perioade mari de timp.

06 May 2009, 17:23
Profile
Mini tehnicus

Lucky-Strike wrote:
Daca iti plac mai mult sv-urile de fun in care faci numai pvp si ai totul de-a gata ala nu consider ca e wow, ala e bambilici :)). Adik ce mai joci dak nu te chinui umpic sa iti cresti caracteru, sa savurezi adevaratul jok... Dar in fine, fiecare cu ce-i place

Avand in vedere ca sunt n00b la jocu asta, pentru mine ar merge si din alea de fun. Dar dupa cum spuneam, in RO nu am gasit nici unul cat de cat serios, nici normal, nici de fun.

08 May 2009, 17:44
Profile
Vorbaret

Nah..pai dak esti incepator nuti recomand servere de fun mai ales pt asta... pt ca nu ai exp de jok si pierzi in butoane... ca si cum teai uita la reclama unui film in loc sa vezi filmul in sine...
Deaia zic, pe low rate => inveti sa joci <= :D.

L.E. : Ai incercat macar sv sugerat de mn ?

09 May 2009, 01:52
Profile
Mini tehnicus

Inca nu am incercat, pentru ca nu am mai jucat wow. O sa imi arunc un ochi si pe acolo cu prima ocazie.

09 May 2009, 11:04
Profile
Above You

Puncte Evo: 45
daca tot ai deschis acest topic, vin si eu cu o intrebare adresata @vim : daca tot joci WoW ocazional si mai sunt playeri de WoW in comnunitatea EvoSys, printre care si eu, ar fi super sa fie un server de WoW marca EvoSys ... asta e doar o parere personal, nu trebuie luata in nume de rau, dar sper sa iti placa propunerea ... wow.evosys.ro si iti garantez ca ar fi ceva playeri pe server, mai ales ca aproape toate serverele de WoW din Romania ba s-au inchis, ba nu sunt ingrijite, etc. Asa am ajuns sa joc mai demult pe un server rusesc cred, ca numa nu intelegeam ce vorbesc aia acolo, si mai vedeai si ceva engeza printre randuri :)). dar totusi era un server super tare... :)
o zi buna !

28 Jun 2009, 12:08
Profile
Mini tehnicus

Inca un server ar insemna inca un sistem dedicat pentru asa ceva si mai multa munca decat este depusa acum si pentru ce ?
Sa mai fie doar un "link" pe site cu "server wow", pe care or sa se adune doar cateva zeci de persoane doar in weekend ?

Nu mersi!
Un server de cs este de ajuns si luand in calcul interesul aratat de unii dintre admini in momentele grele prin care a trecut server`ul, in viitorul nu foarte indepartat nu intrevad decat 2 variante:

1. Adminii "lasatori" ne vor parasi fortat, in ciuda la ce au facut in trecut pentru server. Desi le suntem recunoscatori, nu putem supravietui in prezent cu amintiri din trecut (lasa`l ma ca ne`a ajutat acum 1 an).
  2. Ma retrag din administrarea serverului definitiv.

O sa mai astept o perioada sa vad cum decurg lucrurile, iar daca nu se inbunatateste nimic, in loc de deschiderea unui nou server, este foarte posibil sa fie inchis si cel actual.

28 Jun 2009, 13:24
Profile
CS Staff Leaders

Puncte Evo: 86
...^^ Ar trebui sa incadrezi postul asta cu o rama rosie. Sau sa-l pui la o banda galbena la intrare pe forum. Nu de alta dar ai mare dreptate si o sa ne para rau daca aplici varianta "b" cu atat mai rau daca se va inchide serverul...

28 Jun 2009, 13:43
Profile
CS Staff Leaders

Puncte Evo: 70
Cu toate astea facem ceva?Mi-au promis 6 sau 7 admini ca vor tine redirecturi...dar tine mama..nimeni nu vrea sa tina, bine ca playerii de pe evosys2 pot sa tina....Munca lui vim nu o vede nimeni, am ajuns sa nu mai stim aprecia nimic, si sunt sigur ca se va inchide serverul daca nu ajutam cu totii la resuscitarea lui.

28 Jun 2009, 13:55
Profile
Incepator

Puncte Evo: 1
poate ca are si vim dreptate dar sunt aproape sigur ca nu o sa renunte la ingrijirea serverului
si spun asta pentru ca el e doar angajat si decizia nu este a lui ci a sefului nicaieri nu ii poti spune sefului ca nu mai vrei sa faci ceva daca vrei sa mai ai un loc de munca si ziua urmatoare asa ca cel mai probabil vim o sa aplice alta varianta

28 Jun 2009, 22:52
Profile
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 31 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

Topicuri similare 
Nu există topicuri similare.