View unanswered posts | View active topics It is currently 15 Dec 2017, 14:14

Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
 Banca de bancuri! 
Author Message
Nou Venit

Puncte Evo: 0

Post Banca de bancuri!
Doi elevi termină gimnaziul şi unul intră la informatică, altul la auto. Peste 50 de ani se întâlnesc.
Cel care a terminat şoala auto zice:
- Eu am făcut maşini super, viteză maximă, performanţe uluitoare...
Informaticianul zice:
- Eu am firmă de calculatoare mare... şi să ştii că dacă mă ocupam eu de maşini ar fi fost de 10 ori mai bune decât ale tale!
Mecanicul:
- Dacă tu făceai maşini, când puneai frînă, maşina te întreba: "ARE YOU SURE YOU WANT TO DO THIS?"

----------------------------------------------------------------------------------------------

Era odată un tânăr care când era mic vroia să se facă un "mare" scriitor. Când i s-a cerut să definească "mare" a spus: "Vreau să scriu chestii pe care să le citească toată lumea, chestii la care lumea să reacţioneze emoţional, lucruri care să-i facă să strige, să plângă, să urle, să se zbată de durere, disperare şi mânie!"
Acum lucrează pentru Microsoft şi scrie mesaje de eroare....

-----------------------------------------------------------------------------------------------

În sala de operaţie, chirurgul către asistent:
- Anestezie.
- De-a noastră sau de import?
- De import.
- De import s-a terminat.
- Atunci, de-a noastră.
- Nani, nani, dooormi uşooor ...

------------------------------------------------------------------------------------------------
O blondă îşi sună iubitul şi spune:
-Te rog, vino şi ajută-mă! Am un puzzle nenorocit şi nu ştiu de unde să încep
Iubitul întreabă:
-Şi ce-ar trebui să iasa?
Blonda:
-După poza de pe cutie, un tigru.
Tipul se hotărăşte să dea o fugă. Blonda îi arată masa unde stăteau toate piesele. El se uită la piese, se uită la cutie, şi zice: --În primul rând, orice ai face, nu ai cum să asamblezi piesele astea să arate ca tigrul de pe cutie.
Apoi îi ia mâinile şi-i spune:
-În al doilea rând, vreau să ne relaxăm. Să bem o cană de ceai, şi apoi ne apucăm să punem înapoi cerealele în cutie...

-------------------------------------------------------------------------------------------------

La un proces de corupţie la înalt nivel politic, procurorul atacă unul dintre martori:
- Este adevărat, întreabă el cu ton ridicat, că ai acceptat cinci mii de euro ca să compromiţi acest caz?
Martorul se uită netulburat pe fereastră, ca şi cum nu ar fi auzit întrebarea.
- Este adevărat că ai acceptat cinci mii de euro ca să compromiţi acest caz? repetă procurorul şi mai tare.
Martorul tot nu răspunde.
Judecătorul se apleacă spre el şi spune:
- Domnule, vă rog să răspundeţi la întrebare.
- O, spuse martorul, am crezut că vorbea cu Dumneavoastră.

Image

08 Dec 2008, 08:46
Profile
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

Topicuri similare 
Nu există topicuri similare.