View unanswered posts | View active topics It is currently 20 Jan 2018, 18:51

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
 Poliţia Română - Siguranţă şi incredere (no shit?) 
Author Message
Mini tehnicus

Puncte Evo: 234

Post Poliţia Română - Siguranţă şi incredere (no shit?)
http://vimeo.com/1857633

Sa recunoastem ca "printesa" din imagini a calcat pe bec destul de grav. Ai parcat pe unde nu trebuie, ai sfidat un reprezentat al legi si daca mai stam sa analizam si partea cu fortatul trecerii pe langa politisti, poate mai apare si pe acolo vre`un pui de infractiune. Naiba stie. De fapt nu naiba, poate un avocat.
Dar sa lasam asta la o parte. Partea funny si in acelasi timp dureroasa este ca momălăi ca cei din filmulet trebuie sa ne ofere noua protectie si siguranta (yeah, right). :|
Aceleaşi "cîrpe de pluş", care sunt platiti din banii nostrii, aceleaşi "cîrpe de pluş", care pentru a iti elibera o noua carte de identitate in regim de urgenta, iti cer 1 milion in plus. Ca deh, trebuie sa manance si burta lor un mititel, aceleaşi "cîrpe de pluş", la care daca te duci sa reclami ca ai fost agresată pe strada de 2 maimuţe, incantate de acordurile manelelor si indragostite de spartul semintelor la coltul strazi, ti se raspunde sec "Si cum ii cheama pe respectivii domnisoara ?".
Ah la dracu, nu stiam ca trebuie sa le ceara si buletinu in timp ce incercau sa o ingramadeasca in scara blocului si ii puneau mana pe cur.
Sau poate trebuia sa faca munca "cârpelor de pluş" amintite mai sus si sa ii duca ea la sectie.
As mai avea de impartasit o gramada de lucruri pe marginea subiectului, dar nu vreau sa va plictisesc. Probabil ca si voi sau cunostinte/rude au patit ceva asemanator. Daca da, postati.

Iar pentru maimuţicile pe ale caror masini de serviciu scrie mare "Siguranţă şi încredere", le dau urmatorul link, sa vada cum procedeaza colegii lor din Canada, cand vine vorba de retinerea cuiva.

http://www.youtube.com/watch?v=7UpxUzHJyX0

P.S Daca aveti de schimbat buletin, pasaport sau orice altceva ce implica politia, go pana in sarbatori sa rezolvati problema, ca dupa aia cresc scorurile la spagi. Trebuie sa cumpere si ei un purcel, un drobuleţ :lol:

Freelance code | Blog personal

04 Oct 2008, 04:12
Profile
CS Team

Puncte Evo: 1
Post Re: Poliţia Română - Siguranţă şi incredere (no shit?)
S-a anuntat ca trebuie sa ne schimbam permisele. Sa ne dea d`alea "europene". Pentru schimbare trebuie sa platim iar o taxa de 50 Ron din cate am inteles... Ganditiva ca, toti trebuie sa ne schimbam permisele. Din 21.584.365 de oameni sa zicem ca un sfert din populatie avem permise. Faceti voi un scurt calcul cam cati bani sunt.
La mine in oras politia e fix .... Daca se bat 2 pe strada, intorc capu si isi vad de treaba lor(sa stea in peco, sa doarma). In ziua de azi... nu mai exista dreptate. Daca poti, ti-o faci singur.

Mersul la biserica nu te face credincios, asa cum statul intr-un garaj nu te face masina...

06 Oct 2008, 02:03
Profile
Mini tehnicus

Puncte Evo: 234
Nu e bine nici daca te apuci sa iti faci singur dreptate.
Se da urmatoarea situatie:
Ajunul revelionului, se asculta muzica nu la maxim, dar nici incet, ca deh, o data pe an e revelionul si te trezesti cu vecinul de la 4, la tine la usa. Motivul ? Il deranjezi de la siesta cu muzica.
My friend, hai sa iti fac un desen. Tinand cont ca vecinii de la etajul inferior, au 2 copii mici, tot anul sunt cuminte. Nu`mi sta in fire sa fac scandal si chiar daca as vrea, nu as putea. O data pe an e revelionul, cand eu zic ca nu e nimic iesit din comun sa te distrezi.
"Baiatul" nu a inteles ca e un pic rupt de realitate, i`am dat dreptate, am zis ca dau muzica mai incet si am dat sa inchid usa (te pui cu nebunul?). "Baiatul" nostru totusi este incapatanat si se simte ofensat daca ii inchizi usa in nas, asa ca pune piciorul in usa.
Deschid usa, ma uit la mustata lui ca pana corbului, "my friend, mai pune o data picioru` in usa si il pierzi". Dau sa inchid iar usa si iar pune piciorul in usa. Well mai departe s`au intamplat niste chestii, dar ideea principala este ca de atunci nu sunt privit cu ochi buni de vecini (de parca mi`ar pasa). Faptul ca l`am ciufulit pe "Domnul Inginer, de la et 4", nu poate fi conceput de Doamna Grigore, de la et 5 ( o stiti ma si voi pe Doamna Grigore. a fost bucatareasa lu` Stefan cel Mare; nu ca as face aluzie la varsta dumneaei), nici macar acum.
Regret ca l`am ciufulit pe Domnu` Inginer ? NU! De atunci ma simt si eu un pui de cineva, cand salutat de ditamai ingineru 8)

Freelance code | Blog personal

06 Oct 2008, 11:54
Profile
CS Team

Puncte Evo: 1
Eu nu am avut inca probleme cu vecini din cauza muzicii. Vecinu de sub mine ii lautar :))... pe el nu-l deranjez. Vecinu vis a vis de mine ii administratoru blocului si are o combina "Sony" misto... cand se mai imbata dam amandoi muzica la maxim... n-avem treaba :-j.
Nasoala treaba la tine in bloc vim :d

Mersul la biserica nu te face credincios, asa cum statul intr-un garaj nu te face masina...

08 Oct 2008, 14:37
Profile
Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

Topicuri similare 
Nu există topicuri similare.