View unanswered posts | View active topics It is currently 22 Jan 2018, 08:14

Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
 NeoCube 
Author Message
Incepator

Puncte Evo: 0

Post NeoCube
http://www.youtube.com/watch?v=VoLmAyTNRtY
Desi functioneaza pe un principiu extrem de simplu, NeoCube este o jucarie pe cat de "rudimentara", pe atat de inventiva si versatila. Compus din 216 magneti foarte puternici, NeoCube permite oricui sa creeze o infinitate de modele si forme, garantandu-i un ragaz cat se poate de lung de la clipele de plictiseala.
Fiind, in fond, un puzzle elementar care ofera milioane de solutii prin care poate fi rezolvat, cubul magnetic promite sa revolutioneze industria prin insasi simplitatea sa, devenind cel mai probabil demnul urmas al cubului Rubik.
am postat decat un filmulet dar sunt mai multe..va recomand sa le vedeti daca va place acesta:)

15 Jun 2008, 02:21
Profile
Banned
Banned

Puncte Evo: 3
Post Re: NeoCube
Interesant si totusi cred ca m-as plictisi repede . Am observat ca toate formele ajung intr-un final tot la un cub sau o forma asemanatoare. Si daca pierd o biluta ce fac?
Eu il recomad lu bunica, pe mine m-ar interesa asta http://www.youtube.com/watch?v=uzkNI4YI ... re=related
Oricum fiecare cu ce ii place :)

15 Jun 2008, 09:45
Profile
Incepator

o biluta parca era 0.30 eurocenti..si poti sa iti cumperi si la bucata..cate bilute vrei u:)
si app de plictiseala..are peste 1 milion de solutii depinde cum il duce pe fiecare mintea sa il modeleze

15 Jun 2008, 21:09
Profile
Banned
Banned

Puncte Evo: 3
pai deci daca o biluta daia costa 0.30 eurocenti si eu sa zicem ca pierd 3 pe saptamana (sunt mai imprastiat) => 3.6 euro pe luna=> 43.2 euro pe an=1,5 mil (in lei vechi) = cu aproximativ 75 de beri becks de o,5L =6000 de beri in 80 de ani
asadar , deci si prin urmare mai bine ma fac gras si cu burta decat sa imi dezvolt creierul :lol:

15 Jun 2008, 23:12
Profile
Above You

Puncte Evo: 4
ce socoteala=)))..huaaa betivule=)))....altceva nu dadeai k exemplu:)) tigari sau droguri...huaaa sa iti fie rushine

16 Jun 2008, 02:33
Profile
Incepator

:)) tare asta..dar in principiu e cam greu sa le pierzi din moment ce fiecare biluta e un magnet:)

16 Jun 2008, 11:31
Profile
Master of Spam

Puncte Evo: 38
Skynet wrote:
pai deci daca o biluta daia costa 0.30 eurocenti si eu sa zicem ca pierd 3 pe saptamana (sunt mai imprastiat) => 3.6 euro pe luna=> 43.2 euro pe an=1,5 mil (in lei vechi) = cu aproximativ 75 de beri becks de o,5L =6000 de beri in 80 de ani
asadar , deci si prin urmare mai bine ma fac gras si cu burta decat sa imi dezvolt creierul :lol:

Baaaa nu cumva sa iti iei bile dalea ca nu mai am eu ce sa beau....

No Cheats ... Cheats Are For N00bs For Stupid Idiots Who Cannot Prove There Good Enough

Jucand acest joc am invatat ca daca esti mic poti face lucruri mari, punand suflet in lucruri mari poti face sa fie gigantice ... insa am mai invatat ca fara prieteni poti sa te prabusesti de acolo imediat...

OFFTOPIC:
* To understand man you must be a man, but to understand girls, you must be a GOD! (maybe)
* Beţia e nebunie cu voia.

16 Jun 2008, 15:09
Profile
Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

Topicuri similare 
Nu există topicuri similare.