View unanswered posts | View active topics It is currently 23 Jan 2018, 22:08

Post new topic Reply to topic  [ 291 posts ]  Go to page Previous  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
 bancuri bune 
Author Message
Master of Spam

Puncte Evo: 14
Post Re: bancuri bune
Singurul martor la accident de munca este un copil. Un poliţist vine şi-l întreabă:
- Mă, copile, de ce a căzut omul ăla de pe schelă?
- Păi, l-a bătut Dumnezeu.
- De ce l-a bătut Dumnezeu?
- Că a înjurat..
- Şi cum a înjurat?
- Dumnezeii mătii de copil, nu mai scutura schela!!!

Sotul se precipita in dormitor:
- Iubito, repede afara de aici, casa arde!
Se aude imediat o voce din sifonier:
- Salvati mobila!

Bula este trimis de firma sa vanda frigidere in Alaska.
Peste o saptamana mai cere 200 de frigidere, peste o luna mai cere 2000 de frigidere.
Atunci este sunat de catre firma si intrebat cum reuseste sa vanda atatea frigidere in Alaska:
Raspunsul vine promt
- Eh,a fost mai greu la inceput pana i-am convins pe eschimosi ca in frigider e mai cald decat afara.

Doi prieteni se refugiaza din cauza ploii intr-un bar. Isi beau ei berile in liniste, in timp ce privesc pe geam....
- E binevenita ploaia asta pentru pamant, spuse unul dintre ei. Totul va renaste acum din nou.
- Nu ma speria! spune celalalt.. Tocmai mi-am inmormantat soacra...

Seful de sectie stange toti subalternii la un loc.
Seful: - Bai, maine sa veniti imbracati frumos, ca mergem la "Nunta lui Figaro"!
A doua zi, vin politistii toti, imbracati la costume, cu neveste, copii, cadouri, flori.
Cand ii vede seful de sectie, se ia cu mainile de cap.
Seful: - Ma, idiotilor! Nu mergem la nunta, propriu-zis! "Nunta lui Figaro" este o opera, maaa! Teatru, opereta, intelegeti?!
Gaborii: - Si ce te superi asa, sefu'? Dumneata, cand ai venit la "Lacul Lebedelor" cu unditele, noi am zis ceva?

Bil Cinton, Gorbaciov si Ceausescu calatoreau cu avionul pe deasupra tarilor. Deodata Bil Clinton spune asta e tara mea ceilalti intreaba dupa ce o cunosti dupa blocurile mele inalte,vine si randul lui Gorbaciov asta e tara mea dupa ce o cunosti dupa fabricile mele,vine si randul lui Ceausescu asta e tara mea dupa ce o cunosti,dupa copii mei destepti.Atunci ceilalti doi spun hai sa aterizam sa vedem cat de destepti sunt.Aterizeaza si Gorbaciov se duce la un copil care se juca in nisip si il intreaba: I: Copile poti sa-mi iei sapca din cap fara sa te ridici? R:Dar tu poti sa ma pupi in cur fara sa te apleci?

04 Apr 2011, 00:30
Profile
CS Team

Puncte Evo: 10
Întrebare - de ce are femeia picioare ?
Răspuns - să nu lase dâre ca şi melcu' !

03 Jun 2011, 23:29
Profile
CS Team

Puncte Evo: 1
ha! haha! #-cspit ahahahaha!

04 Jun 2011, 21:19
Profile
Nou Venit

Puncte Evo: 2
Prima zi- un iepure se duce la farmacie si intreaba : 'aveti droguri' ? la care asistenta 'nu nu avem'. A doua zi iepurasu tot asa se duce top top top : 'aveti droguri'? la care asistenta la fel 'nu nu avem' dupa cateva ore se duce asistenta la doctor sii spune ca un iepuras tot vine si cere droguri si doctoru cumpara 200 kg de hash....... a treia zi- iepurashu to top top : 'aveti droguri'? asistenta-'Da ! Avem !' la care iepurasu 'mainile sus FBI'u' :lol: :lol: :))

22 Jul 2011, 23:08
Profile
CS Team

Puncte Evo: 1
Intr-o zi, iepuroaica se gandeste sa-si faca niste clatite. Dupa ce isi gaseste toate ingredientele, realizeaza ca nu mai are tigaie in care sa le faca. Sta, se gandeste si isi zice ca o sa-i ceara ursoaicei tigaia. Pe drum, se gandeste ca o sa ii trebuiasca ursoaicei clatite in schimbul tigaii si face un calcul :40 de clatite imi ies.. daca imi cere 10 cu 30 ma satuuur... dar daca imi cere 20? pai cu 20 tot ma satur... dar daca imi cere 30?? pai.. eu sunt micuta si imi ajung si 10. Dar daca mi le cere pe toate?!? Cand ajunge, bate la usa, deschide ursoaica, la care iepuroaica: -Stii ce ursoaico, sa-ti f**i tigaia!!

24 Jul 2011, 21:17
Profile
Junior

Puncte Evo: 4
Un pescar intra intr-un magazin si intreaba :
-Aveti pantaloni de camuflaj ?
-Da, avem , dar nu ii gasim !

Un tigan un neamt si un italian la poarta raiului. Neamtul il intreaba pe italian :
-Tu cum ai murit ma ?
-Pai mi-am luat ultimul tip de ferari, m-am dus pe autostrada si iam dat 100 , 200 ,300 si am pierdut directia si mam izbit in parapet.
-Tu cum ai ajuns aici ?
-Simplu, mam dus la Porche, am facut un test drive si la 400 de km/h am pierdut controlu si mam izbit intrun stalp.
-Tigane tu cum ai ajuns ma aici ?
-Eu mi-am luat un X6 si am murit de foame :))

14 Aug 2011, 12:12
Profile
Post new topic Reply to topic  [ 291 posts ]  Go to page Previous  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Topicuri similare 
Nu există topicuri similare.