View unanswered posts | View active topics It is currently 14 Dec 2017, 15:20

Forum rules 
- Regulament forum
- Regulament server CStrike

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 30 posts ]  Go to page Previous  1, 2
 Plugins / Addons / Misc 
Author Message
Junior

Puncte Evo: 12
Post Re: Plugins / Addons / Misc
MuLLeN wrote:
salut. ma gandeam , daca se poate, sa se faca posibila functionarea unor comenzi de genul /resetscore /sayteam@ si in timpul gagului, ar fi util pentru playeri. ar fi si mai util pentru playeri sa nu ia gag, dar asta e partea a2a :)) multumesc :D

Cea cu /resetscore intradevar ar fi uital cand ai gag
sayteam@ nu cred ca are rost, pentru ca daca te-ai simtit ofensat sau nedreptatit de admin vei continua sa ii trimiti mesaje pana iti da un ban de 5 min #-tease #-tease

Parerea mea :shock:

Ar mai fi frumos (parerea mea) ca atunci cand un player moare sa ramana grenadele care le are pe jos (cred ca sa mai propus mai demult, oricum a fost o parere)

Multumesc

29 Jul 2010, 23:42
Profile
CS Team

Puncte Evo: 20
Stand si citind ideile voastre, mi-am adus si eu aminte de un plug-in pe care l-am intalnit mai demult pe vreo 2 servere, si anume sa poti asculta radio, cu o comanda de genul : /music, dupa care sa poti selecta dintr-o lista unul din mai multe radio-uri.
Mie unu mi-ar placea asa ceva :)

03 Aug 2010, 01:31
Profile
CS Team

Puncte Evo: 1
mi-ar placea sa culeg grenade 8->

as asculta si radio, from time to time, daca e trance :D da' asta nu face lag?

dar de o comanda 'voteban' s-ar face oare abuz? Am prins momente cu codati pe server (noaptea tarziu, de obicei) si ii amenintam sau ne rugam de ei sa paraseasca serveru'. Cu comanda asta ar putea primi un ban-ulet de vreo 10 minute, prin vot in unanimitate - excluzand jucatorul cu pricina, bineinteles - cat sa le treaca pofta, sau sa uite pe ce server au jucat. :-??

[ Post made via Mobile Device ] Image

03 Aug 2010, 02:33
Profile
Junior

Puncte Evo: 2
eu cred ca pana la urma e un joc de skill si de tactica counter strike-ul asta. sunt jucatori si apoi sunt jucatori de cs. nu mi s-ar parea corect sa omori pe unu din echipa adversa si sa vina in spatele lui un coechipier de-al lui sa ii culeaga grenadele si sa te trezesti cu ele in nas.e ca acel cs cu skill de warcraft, sunt niste avantaje ce mie mi se par incorecte. ori stii ori nu stii si inveti incet incet daca vrei. daca cineva se plictiseste poate sa se joace altceva, sa stea pe mess sau pe mirc s.a.m.d. de ce mai intri in cs daca vrei sa citesti bancuri, sa asculti radio sau mai stiu eu ce ? gag-ul e necesar ca sa mai ne calmeze :D si iti poti da resetscore si alte comenzi in tot timpul meciului. daca ai luat gag chair nu poti sa astepti 5 minute? :) ii dau dreptate lui saber cu freezetime-ul, poti compensa alea cateva secunde cat te chinui sa cumperi arme, cu un config. daca e cineva care nu stie sa foloseasca un config adminii vor decide daca vor sa posteze pe forum cateva instructiuni si poate, un model de config simplu pentru cei care vor :). nu e nici o rusine si nu s-a nascut nimeni invatat. fara suparare, asta e parerea mea :). nu poate fi un admin non stop pe server pentru ca sunt si ei oameni. dar cand e vreunul, se vede 8) . oricum, good job adminilor si staff-ului. merci pentru atentie si intelegere.

03 Aug 2010, 22:57
Profile
CS Team

iliescu wrote:
daca cineva se plictiseste poate sa se joace altceva, sa stea pe mess sau pe mirc s.a.m.d. de ce mai intri in cs daca vrei sa citesti bancuri, sa asculti radio sau mai stiu eu ce ?

Din postul tau inteleg ca doar lumea care se plictiseste de cs citeste bancuri sau asculta radio? Uneori, poate este o harta gen awp sau fy pe care poate nu am nevoie de sunet si atunci mi-ar placea sa ascult o muzica, sau de ce nu, sa citesc un banc in timp ce stau pe tusa. Nu cred ca sunt idei asa rele precum le vezi tu, dar asta nu o stabileste o singura persoana, ci o comunitate.
De-asta s-a facut topicul asta, sa fie propuse idei and stuff, nu sa ii dam in nas celuilalt cat de proasta a fost ideea sa.

13 Aug 2010, 22:47
Profile
Incepator

Puncte Evo: 0
Daca nu este Frezztimer la ce sa mai fie atunci Spawn kill

Image

14 Aug 2010, 15:56
Profile
Junior

Ionea o iei prea personal. nu iti interzice nimeni sa dai drumu la winamp sau sa ai deshis un site cu bancuri s.a.m.d.

14 Aug 2010, 21:01
Profile
CS Team

Inca o idee mi-a venit azi, in timp ce ma uitam pe interfata web a serverului, cand am vazut ca unul dintre ip-urile care erau pe server aparea la cheaters (desi persoana care juca pe server cu ip-ul respectiv era pe langa cs, si pe langa cheaturi). Ceea ce as propune ii sa se face pe interfata web, sectiunea LIVE, posibilitatea de a putea comunica cu adminii care se afla in acel moment pe server (admin's only) pentru a-i putea anunta despre persoanele "dubioase", care apar si la cheaters.

17 Aug 2010, 13:28
Profile
Above You

Puncte Evo: 45
@ Ionea

Exista aceasta posibilitate, dar numai pentru owneri din cate stiu eu. Imi aduc aminte ca vorbea odata sorLAG cu vim (vim pe server, sorLAG de pe geronimo).

21 Aug 2010, 16:11
Profile
Mini tehnicus

Puncte Evo: 234
Exista serviciul "Remote Admin" dar este disponibil de la acces de Moderator in sus.

http://img.evosys.ro/stuff/remote_admin.jpg

Freelance code | Blog personal

21 Aug 2010, 16:44
Profile
Junior

Puncte Evo: 12
Salutare si bine ai revenit #-yahoo

Se poate ca comanda "/resetscore" sa se prescurteze in "/rs" si sa mearga folosita si ca "/resetcore" si ca "/rs" ?

Ar mai fi frumos daca s-ar putea folosi si atunci cand esti "alive" .

De multe ori nici nu ai timp sa scrii "/resetscore" si daca mai si gresesti #-runhils #-runhils

07 Oct 2010, 16:21
Profile
CS Team

chestia aia cu : Multikill , Killingsupree , Godlike , Rampage... e chiar o chestie f tare care iti da si un + la moral :> :mrgreen:

07 Oct 2010, 17:57
Profile
CS Staff Leaders

Puncte Evo: 148
e|!s^ wrote:
chestia aia cu : Multikill , Killingsupree , Godlike , Rampage... e chiar o chestie f tare care iti da si un + la moral

Si mie imi place. :D

08 Oct 2010, 13:27
Profile
CS Staff Leaders

Puncte Evo: 86
rhaoul wrote:
e|!s^ wrote:
chestia aia cu : Multikill , Killingsupree , Godlike , Rampage... e chiar o chestie f tare care iti da si un + la moral

Si mie imi place. :D

Nu zic ca nu imi plac si mie dar, daca s-ar putea face sa le auda doar player-ul in cauza. Pe multi ii dereanjeaza sa le sune in cap performantele altora.

08 Oct 2010, 14:09
Profile
CS Staff Leaders

Puncte Evo: 70
Mie deloc nu imi plac :)

08 Oct 2010, 14:31
Profile
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 30 posts ]  Go to page Previous  1, 2

Topicuri similare 
Nu există topicuri similare.